Rychlý kontakt
Federal Cars Liberec - Novinky z Volva

Asistenční systémy, které si zamilujete!

Asistenční funkce jsou ve voze dokonale integrované. Například kamer a senzorů nového Volva XC60 si vůbec nevšimnete. Nicméně si budete plně vědomi, že je ve voze máte a brzy si všimnete, co pro Vás všechno dělají. “Ve Volvu používáme technologie jen v případě, že mají potenciál usnadnit lidem život,” řekl Claes Boberg, inženýr zabývající se ve společnosti Volvo Cars manévrováním při nízkých rychlostech. A značka se tohoto skutečně drží. Jací asistenti Vám tedy ve voze značky Volvo usnadní cestování? 

Aktivní parkovací asistent

Smyslem Aktivního parkovacího asistenta je vnést do Vašeho života větší komfort. Je to jako byste měli k dispozici někoho, kdo za Vás zaparkuje,” říká Claes.

Jak to tedy funguje?

Během projíždění kolem volného prostoru změří asistent délku parkovacího místa a jasně určí, zda je dostatečně velké. Například Volvo XC60, dokáže zaparkovat na podélné parkovací místo, které je 1,2 krát tak dlouhé jako ono samo. Sourasně umí vmanévrovat také na příčná parkovací místa.

Aktivace je jednoduchá!

Po aktivaci systému Vám stačí jen řadit převodové stupně a regulovat rychlost, o zbytek se postará vůz.

Je to úžasné - pokud se Vám zdá parkovací místo příliš krátké, můžete se spolehnout, že do něj Váš vůz bezpečně zaparkuje,” prohlašuje Claes.

Volvo - parkovací asistent
Volvo kamery všude

Vidí všechno..

Kamera s výhledem do 360° Vám nabídne bezkonkurenční výhled na ceý vůz, ale i jeho blízké okolí. Tento výhled je docílený spojením obrazu ze čtyř skrytých kamer, ze kterých Volvo vytvoří náhled z ptačí perspektivy. Ten se zobrazí na velkém displeji středové konzole. Protože je displej relativně velký, vidíte najednou i více detailů. Navíc se obraz otočí na výšku. Takže se vůz zobrazuje ve směru, v jakém ho vnímáte i Vy, takže se v náhledu lépe orientujete.

Systém varování před křížením cesty jiným vozidlem

..bude se za Vás rozhlížet i za roh! S touto funkcí bude couvání ze stísněného prostoru do proudící dopravy mnohem jednodušší a především - bezpečnější!

Radarová jednotka integrovaná v zadním nárazníku rozpozná všechna vozidla, která se k zadní části vozu přibližují ze strany do vzdálenosti 30 metrů. Na kratší vzdálenosti rozpozná i cyklisty a chodce. Pokud hrozí nebezpečí kolize, vůz aktivuje akustickou a vizuální výstrahu. Radarové jednotky se nikdy neunaví, nemrkají a nenechají se rozptylovat. Možná se jich nevšimnete, ale určitě je dobré vědět, že jsou tu pro Vás.

Volvo - křížení cesty
Volvo - asistenční systémy ve voze při řízení

Nová generace systému City Safety

Pracuje s vyspělou kamerovou a radarovou technologií, která rozpozná potenciální riziko v podobě jiných vozidel, chodců, cyklistů nebo velkých zvířat před vozem. Systém Vás upozorní na potenciální nebezpečí a pokud včas nereagujete, může začít automaticky brzdit, aby Vám pomohl předejít nárazu nebo alespoň zmírnit jeho následky. Technologie City Safety automobilky Volvo Cars Vám může pomoci také zásahem do řízení, kdy udělá úhybný manévr, abyste se nesrazili s protijedoucím vozidlem. 

Informační systém monitorující mrtvý úhel

Pokud se ve vedlejším jízdním pruhu blíží zezadu jiné vozidlo, Informační systém monitorující mrtvý úhel Vás na něj upozorní. A to prostřednictvím vizuálního upozornění ve vnějším zpětném zrcátku na příslušné straně. Pokud aktivujete směrové světlo na straně, ze které se k Vám blíží další vůz, začne blikat výstražná kontrolka. Ovšem, pokud na toto varování nereagujete a začnete s Volvem přejíždět do obsazeného jízdního pruhu, nová funkce podpory řízení jemným zásahem vrátí vůz zpět do původního jízdního pruhu, čímž předejde srážce.

Volvo - asistenční systémy ve voze
Volvo - asistenční systémy ve voze při řízení

Asistent pro jízdu v kolonách a Pilot Assist

Oceníte nejvíc během jízdy v husté dopravoě. Obě tyto technologie Vám pomůžou udržovat požadovaný odstup od vozidla vpředu a pomocí jemných zásahů do řízení budou udržovat vůz vyrovnaný ve středu jízdního pruhu. “Ačkoliv se jedná o jednoduché aspekty řízení, při jízdě na dlouhou vzdálenost jsou velmi únavné, protože je nutné neustále se na ně soustředit,” vysvětluje Fredrik Lundholm, inženýr pracující ve společnosti Volvo Cars na vývoji Pilot Assist.

« Zpět na novinky20.02.2019, zdroj: Federal Cars
Volvo - parkovací asistentVolvo kamery všudeVolvo - křížení cestyVolvo - asistenční systémy ve vozeVolvo - asistenční systémy ve voze při řízeníVolvo - asistenční systémy ve voze při řízení
Newsletter