Rychlý kontakt
Budoucnost bez volantu?

Budoucnost bez volantu?

Pojďte nahlédnout do budoucnosti! Představte si, že jste řidičem vozu, ve kterém se budete věnovat práci nebo zábavě místo řízení! Dokonce budete moci za jízdy i spát!

 Koncept 360c můžete považovat za cestu k nastolení rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem, kdy samotné cestování strávíte mnohem efektivnějším způsobem. Mårten Levenstam, senior viceprezident pro korporátní strategii značky Volvo uvedl celou myšlenku takto: "Koncept 360c zkoumá, čeho všeho bude možné dosáhnout v případě, kdy odstraníme lidského řidiče a získáme volnou ruku v oblasti designu i možností, jak strávit čas ve voze – jedná se o jakýsi náhled do budoucnosti, ve které autonomní řízení změní svět, jak ho známe dnes. Možnosti jsou omezeny jen naší myslí,“.

Volvo budoucnosti tak bude moci fungovat jako pojízdná kancelář se 4mi sedačkami a stolem pro firemní jednání. V takovém případě hladce přeměníte boční okna na monitory infotaimnetu. Jednoduše vůz změníte na zábavní centrum, obývací pokoj nebo čistě prostor na spaní během nočního přejezdu. A to i na přejetí stovek kilometrů. Prostor počítá s pohodlným a plnohodnotnám lůžkem pro jednoho cestujícího. V takovém případě budete mít k dispozici i speciální bezpečnostní deku. Ta udží spící osobu pevně na místě v případě nehody. Pro chvíle plné romantiky zase využijete protilehlé lavice a stůl pro večerní posezení se sklenkou vína.

Tento odvážný krok by mohl značným způsobem přispět k pohodlí při cestování.

Smyslem projektu je především vytvoření prostředí vhodného pro pohodlné přepravování lidí mezi jednotlivými městy tak, aby měli místo nepříjemných procedur na letišti čas na odpočinek, práci nebo zábavu. K tomu napomáhá i to, že ovládání systémů a funkcí vozu je prováděné na základě hlasových povelů nebo skrze dotykové plochy ovladačů.

Autem nebo letadlem? 

Toť otázka..Jelikož už jsou lidé vlastně pasažéři, můžeme o této autonomní studii uvažovat jako o potenciální konkurenci pro další způsoby cestování - letecky, autobusem i vlakem. A je to logické. Vždyť uvnitř auta budete jednoduše dělat to, co děláte právě na palubě letadla nebo ve vlaku. Ke všemu ale odpadají nepříjemnosti spojené s těmito formami cestování jako třeba kontrolami na letištích, frontami či hlukem okolí. 

Na tuto špičkovou technoligii si ale ještě nějaký čas počkáme. A čekání si můžete zrkátit velice stylově - například v některém z nejnovějších vozů značky Volvo. Neváhejte a podívejte se na naší nabídku - nebo si rovnou zarezervujte testovací jízdu! Těšíme se na Vás!

Zajistěte si testovací jízdu! 

 

 

 

« Zpět na novinky20.09.2018, zdroj: Volvo
Newsletter