Rychlý kontakt
Když sport pomáhá

Když sport pomáhá

Volvo Car Czech Republic je již druhým rokem partnerem Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové, které zapůjčuje vůz své značky. V letošním roce se na poli charitativní sbírky chystá novinka: první ročník Běhu dobré vůle. Běžci se srdcem na dlani se sejdou v Praze ve čtvrtek 12. září pod letohrádkem Hvězda.

Olga Havlová, jež velkou část svého života zasvětila podpoře a ochraně lidských práv osob na okraji společnosti, založila společně s dalšími chartisty v roce 1990 po vzoru Výboru na obranu nespravedlivě stíhaných Výbor dobré vůle. O dva roky později vznikla Nadace Olgy Havlové, proto organizace nese název Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové.

Nadace usiluje o podporu opuštěných, handicapovaných a diskriminovaných spoluobčanů a pomáhá jim v opětovném začlenění do společnosti. Výbor dobré vůle také uděluje každoročně lidem se zdravotním postižením činným na poli sociální péče Cenu Olgy Havlové.

Jedním z patronů tohoto charitativního běhu je úspěšný triatlonista a propagátor dětského sportování Tomáš Slavata. On sám vyrůstal v neutěšených podmínkách plných násilí a alkoholové závislosti. Bludný kruh bezmoci a nepřízně osudu se mu podařilo rozetnout právě díky sportu. V oddílu Atletika Řepy, jejž založil, seznamuje nejen znevýhodněné děti s touto královskou disciplínou. Na svém vlastním příkladu je učí nabýt sebevědomí a získat si respekt svého okolí.

Běh dobré vůle není první sportovní akcí, jejímž prostřednictvím Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové aktivně pomáhá – jen v roce 2018 přispěli sportovci několika stovkami tisíc korun. Zářijový charitativní běh ovšem poprvé ponese přímo jméno nadace. Veškerý výtěžek ze startovného obdrží rodiny, které se ocitly v nepříznivé situaci a potýkají se například se ztrátou bydlení či s domácím násilím. Na stránkách nadace si každý může přečíst i konkrétní příběhy těch, kterým právě finance a podpora od Výboru dobré vůle pomohly vytvořit záchrannou životní síť. Ať už formou uhrazení dočasného ubytování, nebo třeba zajištěním každodenních potřeb dospělých a zejména dětí.

Značka Volvo je již několik let hrdým partnerem Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové. Kromě sdílení podobných hodnot spojuje automobilku s touto nadací ještě podobná záliba. Jeden z typů sportovního běhu, orientační běh, totiž započal svou historii právě ve Skandinávii. První závod v tomto sportu se konal již v roce 1897 v norském Oslu a jeho obliba se rychle rozšířila i do Švédska a Finska.
Ve čtvrtek 12. září v Praze poběží i zástupci Volvo Car Czech Republic po boku dalších zúčastněných na pomoc rodinám v nouzi.

« Zpět na novinky11.09.2019, zdroj: Volvo
Newsletter