Rychlý kontakt
MYSLETE DOPŘEDU

MYSLETE DOPŘEDU

Zimní pneumatiky nepotřebujete jen tehdy, když mrzne, až praští

Kola se zimními pneumatikami jsou nezbytnou podmínkou pro bezpečnou jízdu nejen na zledovatělém nebo zasněženém povrchu, ale i obecně v prostředí, kde se teploty pohybují pod 7 °C. Námi nabízené pneumatiky byly navrženy v dokonalém souladu s prvotřídními bezpečnostními systémy, kterými je Vaše Volvo vybaveno. Jejich důkladné testování je samozřejmostí.

1. Lepší výkon

Díky ideálnímu tření mezi pneumatikou a povrchem silnice zajišťují kompletní zimní kola Volvo po poklesu teplot pod 7 °C lepší brzdný výkon a ovladatelnost.

2. Známka kvality

Volvo, testuje a schvaluje jen ty nejlepší zimní pneumatiky těch nejuznávanějších značek. Ty v kombinaci s originálními disky Volvo vytváří perfektní zimní kola.

3. Důkladně prověřená kola

Kompletní zimní kola Volvo podrobuje skutečně náročným testům, které prověřují jejich mezní vlastnosti. Uvedené testy zahrnují vše od testování jízdních vlastností na suchu až po jízdu na testovací dráze v oblasti polárního kruhu. Proto se na kompletní zimní kola od Volva můžete při svém každodenním cestování naprosto spolehnout.

4. Jistota do budoucna

Pokud svůj vůz vybavíte kompletními zimními koly, zajistíte, že budou mechanické díly Vašeho Volva perfektně spolupracovat s jeho inteligentními palubními bezpečnostními systémy. Pro bezpečnou jízdu je nutná harmonická souhra obou aspektů.

Kompletní zimní kola (sezóna 2019-2020)

Ceník zimních kol pro Volvo XC90

Ceník zimních kol pro Volvo XC60

Ceník zimních kol pro Volvo XC40

Ceník zimních kol pro Volvo S90 a V90

Ceník zimních kol pro Volvo V90 Cross Country

Ceník zimních kol pro Volvo S60 a V60

Ceník zimních kol pro Volvo V60 Cross Country

Ceník zimních kol pro Volvo V40

Ceník zimních kol pro Volvo V40 Cross Country

Kontakt

Vedoucí oddělení náhradních dílů

Michal Švarba

Volvo - náhradní díly Liberec

+420 488 577 340

msvarba@federalcars.cz

FEDERAL CARS Liberec s.r.o.

Doubská 424, Liberec 23, 463 12

Originální pneumatiky Volvo

Pneumatiky, jimiž bylo vybaveno Vaše nové Volvo, byly vyvinuty pro Váš konkrétní model, se kterým jsou v perfektním souladu. Jestliže původní pneumatiky z výroby vyměníte za jiné, ale opět se značkou Volvo, můžete si být jistí, že jste zvolili pneumatiky s naprosto stejnými vlastnostmi.

Pneumatiky, kterými jsou vybaveny nové vozy Volvo, jsou velmi speciální. Pokud se zamyslíte nad tím, jak důležitou hrají roli v rámci zajištění celého komplexu funkcí vozu, důvod je zřejmý. Představují nedílnou součást systémů, které zajišťují optimální ovladatelnost vozu na silnici, a zároveň pomáhají přivést výkon pohonného ústrojí a podvozku k životu. Pneumatiky významně ovlivňují schopnost vozu přilnout k silnici, a tím i bezpečnost za nejrůznějších okolností, jako jsou například zrychlení, brzdění nebo vyhýbací manévry na různém povrchu. Svoji práci musejí odvádět bez ohledu na to, zda je povrch suchý, vlhký, kluzký, nebo nerovný, a to vše při zachování maximálního komfortu posádky.

Proto se automobilka Volvo Cars rozhodla uzavřít partnerství s vybranými výrobci pneumatik, aby mohla pro každý svůj model vyvinout speciální pneumatiky. Při práci na vývoji nového modelu je vždy stanoven soubor specifikací, který podrobně určuje požadované vlastnosti pneumatik. Výrobce doporučí určitý typ pneumatik, který je následně důkladně testován jak v laboratorních podmínkách, tak v reálném jízdním prostředí. Pro dosažení ideální optimalizace musejí pneumatiky obvykle absolvovat několik vývojových fází skládající se například z úpravy konstrukce a testování.

ZACHOVÁNÍ PŮVODNÍCH VLASTNOSTÍ PNEUMATIK

Co se stane ve chvíli, kdy jsou původní pneumatiky natolik opotřebované, že je nutné přistoupit k jejich výměně? Přestože jsou při výměně použity nové pneumatiky se stejným rozměrem a stejným designem jako ty původní, mohou se chovat velmi odlišným způsobem. To je dáno tím, že mohly být navrženy a vyrobeny pro jiný typ nebo značku vozu nebo pro volný trh, kde se neklade důraz na specifické požadavky konkrétního modelu.

Proto uzavřela společnost Volvo Cars s předními výrobci pneumatik dohody, díky nimž získají majitelé vozů Volvo jistotu, že si vždy mohou koupit přesně tytéž pneumatiky jako ty, kterými byl vůz vybaven z výroby. Aby bylo možné tyto pneumatiky jasně identifikovat, jsou na bočnicích označeny třemi písmeny: VOL.

Speciální pneumatiky, které byly exkluzivně vyvinuty pro novou generaci vozů Volvo vyrobených od roku 2016, lze objednávat u autorizovaných dealerů Volvo. Díky označení Volvo získáte jistotu, že nové pneumatiky splňují stejný standard jako ty, které byly součástí vozu při jeho výrobě. Garantujeme Vám, že se jedná o pneumatiky, které byly navrženy, testovány a vyrobeny, aby v každém ohledu optimalizovaly bezpečnost, jízdní vlastnosti a výkon Vašeho Volva.

VOL - označení pneumatiky
Newsletter