Rychlý kontakt
Federal Cars Liberec - Novinky z Volva

NABÍDKA VÝBAVY PRO VOLVO XC90 - Převodovka

Volvo XC90

8stupňová automatická převodovka Geartronic™, AWD

Vozy Volvo disponují 8stupňovou převodovkou Geartronic™ nové generace. Díky rychlému a plynulému řazení nabízí špičkovou efektivitu a intuitivní ovládání. Nyní si budete jistí, že budete mít vždy zařazeno správně! Ať už Vám jde o optimální odezvu motoru v celém rozsahu otáček nebo o plynulou jízdu s co nejmenší spotřebou. Ovšem - kdykoli budete mít náladu jet dynamičtěji - stačí jednoduše přepnout na manuální režim. Pak využijete i volitelná řadicí pádla. A právě díky nim budete mít nad řazením absolutní kontrolu a rychlostní stupně můžete měnit s oběma rukama na volantu.

8 stupňová automatická převodovka Volvo
Volvo - Páčkové řazení

Páčkové řazení

Řadicí pádla pro automatickou převodovku Geartronic™ jsou perfektní pro rychlejší manuální řazení. Vaše ruce zůstanou na volantu a díky tomu Vám Volvo poskytne při řízení ještě více zábavy. Současně ale i zajistí přesnější kontrolu nad vozidlem. Páčkové řazení je k dispozici pouze ve verzi R-Design.

Technologie Start/Stop

Funkce Start/Stop dále snižuje spotřebu paliva a emise výfukových plynů ve městě. Funguje tak, že v momentě, kdy zastavíte na křižovatce se světelnou signalizací nebo třeba v dopravní zácpě, motor se dočasně vypne. Vyhnete se tak zbytečně dlouhému běhu na volnoběh, Při dalším rozjezdu okamžitě znovu nastartuje.

Volvo - Funkce start a stop
Volvo - pohon na všechna kola

Pohon všech kol (AWD)

AWD technologie s funkcí Instant Traction™ představuje značnou výhodu oproti jiným značkám. A to především díky tomu, že zvyšuje jízdní stabilitu a adhezi kol. A pozor! Funguje na cestách se všemi povrchy a za každého počasí. I když se podmínky změní, kola díky dokonalé adhezi nadále přenášejí maximum výkonu a přispívají k optimálním jízdním vlastnostem.

To znamená, že za normálních okolností je prakticky veškerý výkon přenášen na přední kola. Díky tomu se minimalizuje spotřeba paliva, aniž by však přitom docházelo k ohrožení stability vozu. V případě potřeby může být až 50 % výkonu motoru přeneseno na zadní kola. V klidovém stavu je vždy zapnut plný náhon na všechna kola, díky tomu je vůz připraven na maximální záběr. Zároveň se Vám tím usnadňuje rozjezd na mokré silnici nebo například situace, kdy potřebujete vytáhnout po rampě přívěs lodi.

Hill Start Assist

Funkce Hill Start Assist (asistent rozjezdu do kopce) je navržená tak, aby usnadňovala rozjezd do kopce nebo z kopce. A to tak, že přidrží auto v klidu do doby, než přesunete nohu z brzdového na akcelerační pedál. A účinek sešlápnuté brzdy přetrvá ještě krátce po uvolnění brzdového pedálu.

Volvo - Hill start assist
Volvo - Systém regulování sjíždění svahů

Systém regulování sjíždění svahů

Systém regulovaného sjíždění svahů umožňuje kontrolované sjíždění svahů na prudkých, nerovných nebo kluzkých vozovkách. Je-li aktivován, pomáhá Vám plynule sjíždět ze svahu rychlostí od 8 do 40 km/h s využitím brzdění motorem nebo v případě potřeby s přibrzďováním jednotlivých kol – stačí jen točit volantem. Rychlost můžete kdykoli upravit přibrzděním nebo případně i zrychlením. Systém regulování sjíždění svahů (Hill Descent Control) Vám díky plynulé charakteristice akcelerátoru usnadní také rozjezd při vlečení těžkého přívěsu nebo lodi na přívěsu. Funguje také při couvání.

« Zpět na novinky17.09.2019,
8 stupňová automatická převodovka VolvoVolvo - Páčkové řazeníVolvo - Funkce start a stopVolvo - pohon na všechna kolaVolvo - Hill start assistVolvo - Systém regulování sjíždění svahů
Newsletter