Rychlý kontakt
Federal Cars Liberec - Novinky z Volva

Ocenění pro Volvo S60

Volvo S60

Seznam významných ocenění Volva S60

Euro NCAP - Nejvyšší hodnocení

Nový sedan Volvo S60 si v testech bezpečnosti Euro NCAP 2018 vysloužil maximální hodnocení pěti hvězd. Tím pokračují v úspěšné pětihvězdičkové linii modelů Volvo.

Ocenění pro Volvo S60 a V60
Ocenění pro Volvo S60 a V60

Euro NCAP - Nejvyšší hodnocení

Nový sedan Volvo S60 si v testech bezpečnosti Euro NCAP 2018 vysloužil maximální hodnocení pěti hvězd. Tím pokračují v úspěšné pětihvězdičkové linii modelů Volvo.

Nová volva – sedan S60 kombi V60 – si v testech bezpečnosti Euro NCAP 2018 vysloužila maximální hodnocení pěti hvězd. Tím pokračují v úspěšné pětihvězdičkové linii modelů Volvo.

Uvedené výsledky jen dokazují, že si automobilka Volvo Cars svou reputaci výrobce jedněch z nejbezpečnějších vozů na silnici rozhodně zasluhuje. Všechny modely Volvo, od kompaktního hatchbacku V40 až po velké SUV XC90, které jsou v současné době v prodeji, jsou vybaveny bezpečnostními technologiemi, za které byly v testech Euro NCAP oceněny pěti hvězdičkami. Režim testování Euro NCAP pro rok 2018 byl dosud tím nejnáročnějším, přičemž byly kladeny mnohem vyšší nároky na bezpečnostní technologie s tím, že byly důkladně prověřovány systém detekce cyklistů s funkcí automatického brzdění a nouzové systémy udržující vůz v daném jízdním pruhu.

Volva V60 a S60 vyšla z nového režimu testování jako jedna z nejbezpečnějších vozidel. „Výsledky testování dokazují, že společnost Volvo Cars i nadále zůstává průmyslovým lídrem v oblasti bezpečnosti a neustále tlačí vývoj směrem k novým a stále vyspělejším technologiím,“ komentuje výsledky Malin Ekholm, ředitelka centra pro bezpečnost ve společnosti Volvo Cars. „Bez ohledu na to, jaké volvo si vyberete, se vždy můžete spolehnout na to, že vy i vaši blízcí budete cestovat v jednom z nejbezpečnějších vozů na trhu.

Modely S60 a V60 jsou postaveny na modulární platformě SPA z dílny automobilky Volvo a sdílejí bezpečnostní technologie se svým větším sourozencem Volvem XC60 a s modely nejvyšší devadesátkové řady Volvo. Standardní součástí všech vozů Volvo je soubor aktivních bezpečnostních technologií s funkcí automatického brzdění, který je znám pod názvem City Safety.

U modelů Volvo S60 a V60 začal systém City Safety jako první na světě využívat funkci automatického brzdění také ke zmírnění srážky s protijedoucím vozidlem. Systém City Safety zůstává i nadále jediným bezpečnostním systémem na trhu, který pomáhá rozpoznat chodce, cyklisty i velká zvířata. Volvo V60, které bylo představeno veřejnosti začátkem letošního roku ve svém přirozeném prostředí, tedy na příjezdové cestě k rodinnému domku ve Stockholmu, poukazuje na jedinečnou tradici automobilky Volvo Cars ve výrobě rodinných kombíků, přičemž současně splňuje rozmanité potřeby moderního rodinného života, do jehož reality dokonale zapadá.

Letos v létě společnost Volvo Cars představila také novou generaci sportovního sedanu S60. Dynamické Volvo S60 je prvním vozem značky, který nebude k dispozici s naftovými motorizacemi, což jen potvrzuje vážnost mínění závazku k elektrifikaci a budoucnosti bez tradičních spalovacích agregátů. Ten švédská automobilka přijala ve svém průmyslovém odvětví jako jedna z prvních. Zároveň se jedná o první volvo, které se bude vyrábět ve Spojených státech amerických ve vůbec první továrně na americkém kontinentu, která sídlí poblíž Charlestonu v Jižní Karolíně. 

Volvo S60 - ukaž více informací o tomto modelu

« Zpět na novinky07.06.2019,
Ocenění pro Volvo S60 a V60Ocenění pro Volvo S60 a V60Ocenění pro Volvo S60 a V60
Newsletter