Rychlý kontakt
Federal Cars Liberec - Novinky z Volva

Ocenění pro Volvo XC60

Volvo XC60

PŘEHLED VYBRANÝCH OCENĚNÍ VOZU VOLVO XC60 V OBLASTECH BEZPEČNOSTI, TECHNOLOGIÍ A DESIGNU

 • Udílení cen Auto roku v ČR - Plug-in Trophy a Cross Trophy
 • Newyorský autosalon - Světové auto roku 2018
 • Udílení cen Britské auto roku - Auto roku 2018
 • Magazín Frontline v Portugalsku - SUV roku 2018
 • Bezpečnost a technologie - Car Tech Awards
 • Magazín What Car? - Hlavní cena za bezpečnost
 • Magazín Auto Motor und Sport - Best Cars 2018
 • Magazíny Iltalehti a Moottori ve Finsku - Finské auto roku 2018
 • NACTOY 2018 - SUV roku v Severní Americe
 • Auto roku 2018 - Vítěz v hlasování veřejnosti
 • Euro NCAP - Nejbezpečnější vůz roku 2017
Volvo XC60 - ocenění pro Volvo XC60 - jaká ocenění model získal? - Volvo XC60 liberec

Udílení cen Auto roku v ČR - Plug-in Trophy a Cross Trophy

Volvo XC60 získalo v anketě Firemní auto roku 2018 hned 2 speciální ocenění. Volvo XC60 T8 získalo ocenění Plug-in Trophy a Volvo XC60 Cross Trophy. Jejich specifikem je buď alternativní pohon (Plug-in Trophy) nebo možnost provozu mimo zpevněné komunikace (Cross Trophy).

Volvo XC60 - ocenění pro Volvo XC60 - jaká ocenění model získal? Ocenění

Newyorský autosalon - Světové auto roku 2018

Nové středně velké SUV Volvo XC60 bylo na newyorském autosalonu jmenováno Světovým autem roku 2018, čímž připsalo na stále rostoucí seznam úspěchů automobilky Volvo Cars další významnou položku. Mimoto získalo Volvo XC60 začátkem letošního roku prestižní ocenění Severoamerický užitkový vůz roku, zatímco malé SUV Volvo XC40 bylo v první polovině měsíce března na autosalonu v Ženevě vyhlášeno Evropským autem roku. Vítězství v soutěži Světové auto roku dosáhla prémiová automobilka Volvo letos vůbec poprvé.

Mám radost, že se investice do produktů naší společnosti úspěšně vracejí,“ uvedl prezident a generální ředitel společnosti Volvo Cars Håkan Samuelsson. „Máme proti sobě tvrdou konkurenci, ale nově získané ocenění za model XC60 dokazuje, že značka Volvo nabízí správnou kombinaci designu, konektivity a bezpečnosti, která oslovuje zákazníky z celého světa.

Nové Volvo XC60, které se v roce 2017 stalo nejúspěšnějším vozem v bezpečnostních testech Euro NCAP, je standardně vybaveno systémem City Safety, jehož funkce automatického nouzového brzdění plnou brzdnou silou byla rozšířena o podporu řízení, která zasáhne v případě, kdy nelze samotným brzděním potenciální dopravní nehodě zabránit. Mezi další bezpečnostní systémy patří systém ochrany před srážkou s protijedoucím vozidlem ve vedlejším pruhu s podporou řízení, který může předejít kolizi s vozidlem jedoucím v protisměru, nebo alespoň pomůže zmírnit její dopad, a informační systém monitorující mrtvý úhel, který byl také rozšířen o podporu řízení dále snižující riziko srážky při změně jízdního pruhu.

V nabídce motorů pro Volvo XC60 najdete celou řadu naftových a benzínových agregátů, stejně jako cenami ověnčenou benzínovou plug-in hybridní jednotku T8 Twin Engine z dílny automobilky Volvo Cars, s níž tento vůz dokáže díky výkonu 407 koní zrychlit z 0 na 100 km/h během pouhých 5,3 sekundy.

Udílení cen Britské auto roku - Auto roku 2018

Volvo XC60 získalo v udílení cen Britské auto roku ocenění Auto roku 2018.

Magazín Frontline v Portugalsku - SUV roku 2018

Volvo XC60 získalo ocenění SUV roku 2018 v rámci udílení cen Magazínu Frontline v Portugalsku.

Bezpečnost a technologie - Car Tech Awards

Volvo XC60 získalo v rámci Car Tech Awards 2018 ve Velké Británii hned několik ocenění - nejlepší nejbezpečnější auto, nejlepší bezpečnostní technologie a nejlepší satelitní navigace.

Magazín What Car? - Hlavní cena za bezpečnost

Hlavní cenu za bezpečnost magazínu What Car? Auto roku 2018 získalo Volvo XC60 ve Velké Británii.

Magazín Auto Motor und Sport - Best Cars 2018

Volvo XC60 získalo ocenění Best Cars 2018 ve čtenářské anketě magazínu Auto Motor und Sport v kategorii Kvalita.

Magazíny Iltalehti a Moottori ve Finsku - Finské auto roku 2018

Jako Finské auto roku 2018 zvolili v hlasování čtenáři Volvo XC60 hned ve 2 magazínech - v Magazínu Iltalehti a v Magazínu Moottori.

NACTOY 2018 - SUV roku v Severní Americe

Nové prémiové SUV Volvo XC60 získalo ocenění Severoamerický užitkový vůz roku 2018, čímž se po modelu XC90, jenž tento prestižní titul získal v roce 2016, stalo již druhým vozem značky Volvo, který si toto kýžené ocenění vysloužil.

Trh USA hraje v našem dalším růstu zásadní roli,“ uvedl Håkan Samuelsson, prezident a generální ředitel společnosti Volvo Cars. „Přijmout toto prestižní ocenění je pro nás ctí. V USA jsme se zavázali stavět na úspěchu našich modelů Volvo XC60 a XC90, což jsme ostatně dokázali našimi miliardovými investicemi do nové továrny automobilky, kterou stavíme v Jižní Karolíně.

Úspěch v soutěži NACTOY 2018 (Severoamerický užitkový a nákladní vůz roku 2018) znamená pro Volvo XC60 pokračování ve vítězné štafetě, v rámci níž bylo začátkem tohoto měsíce korunováno cenou Euro NCAP 2017 za nejbezpečnější vůz roku 2017, kterou získalo při souboji se 70 vozy různých tříd vyrobených 30 různými světovými automobilkami.

V tomto důležitém segmentu zaujímáme silnou pozici, kterou jsme si vybudovali prostřednictvím předchozího modelu XC60, jehož se prodalo přes milion kusů,“ řekl pan Samuelsson. „Nejnověji získané ocenění pro nové Volvo XC60 jen umocňuje odhodlání automobilky pokračovat v naší úspěšné tradici v segmentu prémiových vozů SUV.“

Nové Volvo XC60 se stalo často uznávaným vozem díky zachování věrnosti své DNA Volvo, do níž byly začleněny průkopnické technologie, jež z něj dělají jeden z nejbezpečnějších automobilů na trhu. Například revoluční systém City Safety byl nyní rozšířen o funkci asistentu řízení. Volvo XC60 je dále vybaveno novou bezpečnostní technologií nazývanou systém ochrany před srážkou s protijedoucím vozidlem ve vedlejším pruhu a informačním systémem monitorujícím mrtvý úhel (BLIS), který snižuje riziko kolize při změně jízdního pruhu.

Řidiči Volva XC60 mají na přání k dispozici také asistent pro jízdu v kolonách a semiautonomní řízení Pilot Assist II, které na silnicích s jasným značením jízdních pruhů pomáhají při jízdě rychlostí do 130 km/h řidiči s řízením, akcelerací a brzděním.

Volvo XC60 zvedá laťku v oblasti bezpečnostních a asistenčních systémů pro kompaktní užitková vozidla. Současně se může pyšnit atraktivním provedením v duchu skandinávského designu,“ uvedl prezident organizace NACTOY Mark Phelan.

Nejvyšší motorizací určenou pro nové Volvo XC60 je cenami ověnčená plug-in hybridní technologie T8 Twin Engine, která se může pochlubit výkonem 407 koní a zrychlením z 0 na 100 km/h během 5,3 vteřiny.

Mezi další dostupné pohonné agregáty patří naftový motor D4 se silou 190 koní a jednotka D5 s technologií PowerPulse, která nabízí výkon 235 koní. Dále jsou zde benzínové agregáty T5 se silou 254 koní a T6 s přeplňováním turbodmychadlem i kompresorem, který dosahuje výkonu 320 koní a max. točivého momentu 400 Nm.

Volvo XC60 - ocenění pro Volvo XC60 - jaká ocenění model získal? - Volvo XC60 - testovací jízda
Volvo XC60 - ocenění pro Volvo XC60 - jaká ocenění model získal? Ocenění

Auto roku 2018 - Vítěz v hlasování veřejnosti

Volvo XC60 zabodovalo v anketě Auto roku 2018. V hlasování veřejnosti s přehledem ovládlo kategorii velkých SUV. Do finále evropské verze ankety se pak v hlasování poroty probojovalo Volvo XC40.

V rámci 24. ročníku ankety Auto roku, kterou každoročně pořádá Svaz dovozců automobilů, opět proběhlo vedle hlavních kategorií hodnocených porotci ze zástupců odborných médií také hlasování veřejnosti, jehož se zúčastnilo 35 810 hlasujících. V kategorii velkých SUV se na prvním místě umístil vůz švédské automobilky – Volvo XC60. Jde o nejoblíbenější model Volvo od uvedení první generace na trh v roce 2008 – jak na zahraničních trzích, tak také v České republice. A její nástupce, který byl představen na letošním autosalonu v Ženevě, nyní sebevědomě pokračuje v nastolené cestě úspěchu.

Vedle svěžího designu, moderních technologií a vyspělého infotainmentu je to především tradičně vysoká míra bezpečnosti, co značným dílem přispívá k vzrůstající oblibě vozů Volvo. O špičkových kvalitách v této oblasti svědčí i nedávné ocenění Euro NCAP, kdy se právě Volvo XC60 stalo nejlepším velkým offroadem a současně bylo při předávání prestižních cen Euro NCAP 2017 Best in Class vyhlášeno vozem s nejlepším celkovým hodnocením v roce 2017. Své finalisty zná již i anketa o evropské auto roku 2018. Mezi sedmi vyvolenými je nejmladší zástupce rodiny Volvo – malé vyspělé SUV do města Volvo XC40. To kromě stejně skvělé bezpečnostní výbavy, jakou má jeho větší sourozenec XC60, nabízí neotřelý, odvážný design a množství důmyslných úložných prostorů a vychytávek.

Pořadí finalistů hlasování veřejnosti v kategorii Velká SUV v anketě Auto roku 2018: 

Volvo XC60 28 %
Range Rover Velar 15 %
Mazda CX-5 14 %
Alfa Romeo Stelvio 10 %
Audi Q5 9 %
BMW X3 9 %
Peugeot 5008 9 %
Renault Koleos 3 %
Renault Alaskan 2 %

  
 
 

 

Euro NCAP - Nejbezpečnější vůz roku 2017

Model XC60 automobilky Volvo Cars byl se stal nejlepším velkým offroadem a současně byl při předávání prestižních cen Euro NCAP 2017 Best in Class vyhlášen vozem s nejlepším celkovým hodnocením v roce 2017.

V kategorii ochrany dospělých cestujících dosáhlo Volvo XC60 téměř perfektních 98 % a ve třídě velkých offroadů jasně ukázalo výhody svých bezpečnostních asistentů – skórovalo s výsledkem 95 %, což bylo o 20 % vyšší hodnocení, než kterého dosáhl konkurenční vůz na druhém místě. Tyto výsledky podtrhují vedoucí pozici automobilky Volvo v oblasti automobilové bezpečnosti.

Nová XC60 je jedním z nejbezpečnějších modelů Volvo, které jsme kdy vyrobili,“ uvedla Malin Ekholm, viceprezidentka centra bezpečnosti automobilky Volvo Cars. „Je doslova nabito novými technologiemi, jejichž smyslem je pomáhat řidiči a chránit nejen posádku ve voze, ale také další účastníky silničního provozu, jako jsou chodci a cyklisté, a v případě potřeby zmírnit rizika spojená s nárazem. Je nám ctí, že byl náš závazek k neustálému inovování a vyvíjení nových bezpečnostních funkcí oceněn další cenou Euro NCAP Best in Class pro společnost Volvo Cars.

Volvo XC60 následuje se svým oceněním Euro NCAP dráhu modelu XC90, který byl z hlediska bezpečnosti v roce 2015 také jmenován nejlepším velkým offroadem a současně vyhlášen i vozem s nejlepším celkovým hodnocením za daný rok. Dalším z dřívějších vítězů soutěže Euro NCAP je Volvo V40, které vyhrálo třídu malých rodinných vozů.

Na základě naší vize by počínaje rokem 2020 neměl být v nových vozech Volvo nikdo smrtelně ani jinak vážně zraněn,“ uvedla Malin Ekholm. „Výsledky, kterých dosáhlo Volvo XC60, jsou dokladem vážnosti mínění našeho závazku k vyvíjení nejmodernějších bezpečnostních a podpůrných systémů, abychom dosáhli námi vytyčené vize.

Volvo XC60 se také připojí k modelům S90V90 při vytváření historie automobilky Volvo Cars, v níž se stává první automobilkou, jejíž všechny tři testované vozy dosáhly maximálního hodnocení v testech automatického nouzového brzdění (AEB), kam spadají AEB City (město), AEB Inter-Urban (mimoměstský provoz) a AEB Pedestrian (chodci). Zmíněné tři modely Volvo jsou jedinými vozidly, která dosáhla perfektního skóre ve všech třech kategoriích AEB.

Modely S90 a V90 obdržely v soutěži Euro NCAP 2017 Best in Class také vysoké hodnocení s tím, že v kategorii ochrany dospělých cestujících získaly 95 % a v kategorii bezpečnostních asistenčních systémů si vysloužily 93 %.

Cena udělená institutem Euro NCAP přišla po tom, co bylo Volvo XC60 jmenováno "Japonským autem roku (2017–2018). Volvo XC60 vyhrálo také britské ceny Car Tech Awards 2017 v kategoriích Nejbezpečnější vůz, Nejlepší bezpečnostní technologie a Nejlepší satelitní navigace, a současně bylo při udílení výročních cen britských profesionálních řidičů korunováno Luxusním SUV roku 2017. Mimoto bylo Volvo XC60 jmenováno jedním ze tří finalistů soutěže Severoamerický užitkový vůz roku 2018, jejíž vítěz bude vyhlášen 15. ledna 2018.

Ceny Euro NCAP

Institut Euro NCAP každoročně zveřejňuje vítěze v kategorii Best in Class (Nejlepší ve své třídě), aby byla vyzdvižena vozidla, která si během daného kalendářního roku vedla v bezpečnostních testech lépe než jejich konkurenti. Aby bylo hodnocení jednotlivých tříd spravedlivé, je při něm využíván vážený průměr výsledků ze čtyř kategorií: bezpečnost dospělých cestujících, dětská bezpečnost, bezpečnost chodců a bezpečnostní asistenty.

Volvo XC60 - ocenění pro Volvo XC60 - jaká ocenění model získal?

Volvo XC60 - testovací jízda v Liberci

« Zpět na novinky21.05.2019, zdroj: Volvo
Volvo XC60 - ocenění pro Volvo XC60 - jaká ocenění model získal?Volvo XC60 - ocenění pro Volvo XC60 - jaká ocenění model získal? - Volvo XC60 liberecVolvo XC60 - ocenění pro Volvo XC60 - jaká ocenění model získal? - Volvo XC60 - testovací jízdaVolvo XC60 - ocenění pro Volvo XC60 - jaká ocenění model získal?Volvo XC60 - ocenění pro Volvo XC60 - jaká ocenění model získal?Volvo XC60 - ocenění pro Volvo XC60 - jaká ocenění model získal?Volvo XC60 - ocenění pro Volvo XC60 - jaká ocenění model získal?Volvo XC60 - ocenění pro Volvo XC60 - jaká ocenění model získal? - detail na interiér vozuVolvo XC60 - ocenění pro Volvo XC60 - jaká ocenění model získal? - detail na interiér vozu 2Volvo XC60 - ocenění pro Volvo XC60 - jaká ocenění model získal? OceněníVolvo XC60 - ocenění pro Volvo XC60 - jaká ocenění model získal? Ocenění
Newsletter