Rychlý kontakt
Překvapení automobilky Volvo Cars na výstavě Automobility LA: žádné vozy

Překvapení automobilky Volvo Cars na výstavě Automobility LA: žádné vozy

Automobilka Volvo Cars přichází na letošní ročník výstavy Automobility LA se světovým prvenstvím: nebude zde prezentovat ani jeden vůz. Místo toho zde hodlá představit svou vizi, jež by měla nově definovat podstatu automobilu. 

Již od samotného počátku tradice autosalonů byla vždy centrem pozornosti auta vystavená na otočných pódiích nebo tajemně zahalená hedvábnou plachtou. Nicméně osobní vozy se mění a s nimi i celý automobilový průmysl, takže je přirozené, že se mění také očekávání lidí, kteří auta používají. Automobilka Volvo Cars chce na výstavě Automobility LA právě na tyto změny reagovat.

Způsob, jakým zákazníci vnímají značku, je dnes mnohem důležitější než lesk chromu, luxusní kožené čalounění nebo výkon udávaný v koňských silách. Z toho důvodu najdou návštěvníci stánku Volvo v jeho centrálním prostoru, kde budou očekávat vystavený vůz, prosté, leč překvapující prohlášení: „Toto není auto.“

„Při přípravě stánku na veletrhu Automobility LA zohlednili naši organizátoři přelomové období, jímž naše průmyslové odvětví prochází,“ uvedl Mårten Levenstam, který je ve společnosti Volvo Cars zodpovědný za produktovou strategii. „Chceme dát jasně najevo, že nás zajímají postřehy spotřebitelů a chceme s nimi zahájit diskuzi na téma budoucnost mobility. Proto jim nenabídneme koncepční vůz, ale budeme s nimi raději o koncepčním voze vést dialog. Je zřejmé, že letos nezískáme cenu „nejlepší model výstavy“, ale nemáme s tím žádný problém, protože zde nejde o přehlídku aut.“

Mimo svého odvážného prohlášení předvede automobilka celou řadu interaktivních prezentací, jejichž úkolem bude představit služby vycházející z konektivity. Patří sem například doručení zásilek do vozu, sdílení vozu nebo vize autonomního řízení ztělesněná konceptem Volvo 360c a předplacené služby Care by Volvo.

„Naše průmyslové odvětví se mění. Místo abychom jen vyráběli a prodávali auta, chceme našim zákazníkům raději nabídnout skutečnou svobodu cestování, které bude probíhat dle své volby, ekologicky a bezpečně,“ prohlásil generální ředitel společnosti Volvo Cars Håkan Samuelsson. „Nabízíme našim zákazníkům přístup k vozu, jehož součástí jsou nové atraktivní služby, které budou mít zákazníci k dispozici, kdekoli a kdykoli budou chtít.“

Společnost Volvo Cars upřímně věří v sílu strategických partnerství. Prostřednictvím své spolupráce s dobře zavedenými technologickými společnostmi, jako jsou Amazon, Google nebo Nvidia, i s talentovanými technologickými nováčky, mezi něž patří společnosti Luminar či Zenuity, automobilka Volvo jasně demonstruje inovativní interakci s novými typy partnerů.

Nové směřování automobilky Volvo Cars ke vobodě cestování dle své volby, ekologicky a bezpečně, naznačuje její budoucí roky. V polovině příštího desetiletí budou polovinu ročního objemu prodeje vozů Volvo tvořit plně elektrická vozidla a třetina z nich budou vozidla s autonomním řízením, přičemž automobilka Volvo hodlá uzavřít více než 5 milionů přímých spojení se spotřebiteli.

« Zpět na novinky22.11.2018, zdroj: Volvo
Newsletter