Rychlý kontakt
Nové bezpečnostní opatření ve vozech Volvo

Nové bezpečnostní opatření ve vozech Volvo

Automobilka Volvo neustále pracuje na tom, aby si vozy Volvo udržely svou pověst nejbezpečnějších vozů. Nově bude u svých osobních, ale také nákladních modelů sdílet data v reálném čase. A cíl je jasný - rozšířit bezpečnost na silnicích

Jak to bude fungovat?

Volvo bude informace v reálném čase nahrávat do cloudu a bude je dávat k dispozici jiným společnostem. Což je v historii značky poprvé. „Sdílení údajů v reálném čase založené na naší technologii může pomoci předcházet nehodám,“ řekla Malin Ekholm, viceprezidentka Volvo Cars Safety Center. „Čím více vozidel bude sdílet informace, tím více bezpečnější naše silnice mohou být. Těšíme se na spolupráci s partnery, kteří chtějí přispět k větší bezpečnosti na silnících.“ „Všechny tyto systémy umožňují ‚vidět‘ za roh a dát řidičům možnost vyhnout se nepříjemné situaci na silnici,“ dodala viceprezidentka.

Systém je navržený tak, že zaznamenává upozornění na výstražná světla spuštěná panickým brzděním, nebo jejich aktivací; spolu s upozorněním na kluzkou silnici a nebezpečí ztráty adheze. Pokud k takové situaci dojde, informaci vůz automaticky odešle na cloud. Z něj následně všem vozům v okolí, které jsou k němu připojené. Skvělé je, že varování sdílí i nákladní vozy značky Volvo. Komunikační rozhraní vozu tak s předstihem zobrazí varování řidiči.

Podobnou technologii již seveřani vyzkoušeli..

Light Alert - je k dispozici ve Švédsku a Norsku od roku 2016, kde je standardem pro vozy řady 90 a 60 i novinky v podobě XC40. A je první technologií svého druhu na světě. V praxi funguje tak, že jakmile vůz vybavený tímto systémem rozsvítí výstražné světlomety (třeba na dálnici nebo při prudkém brzdění), pošle auto informaci do cloudové služby a ta ihned posílá informaci do ostatních automobilů v blízkosti.

 

 

Komunikace mezi vozy Volvo
« Zpět na novinky18.02.2019,
Newsletter