Rychlý kontakt
Federal Cars Liberec - Novinky z Volva

Tažné zařízení za akční cenu!

Volvo XC90Volvo XC60

Jedinečná nabídka pro modely Volvo XC60 a XC90

Protože ani do vozů Volvo XC60 a XC90 na platofrmě SPA s velkorysým úložným prostorem se nevejde všechno, nabízíme Vám tažné zařízení za akční cenu 27 900 Kč. Jeho montáž i demontáž jsou překvapivě snadné, takže během chvíle získáte zcela nové transportní možnosti. Nelamte si hlavu, jak všechny ty věci naložíte do auta – naložte je za něj. Tažná zařízení pro vozidla značky Volvo jsou vyrobena v Belgii a vyznačují se vysokou kvalitou konstrukce, což zaručuje bezproblémovou montáž. Díky elektrickému sklápění tažného zařízení se už nikdy nebudete muset natahovat pod auto, když ho budete chtít odpojit. Stisknutím tlačítka v zavazadlovém prostoru vyklopíte tažné zařízení směrem ven. Jednoduchým pohybem ruky nastavíte tažné zařízení do zajištěné polohy. 

Ale pozor! Nabídka platí do konce července 2020!

Volvo - tažné zařízení - sklopné tažné zařízení
Volvo - sklopné tažné zařízení - ovládání

Sklopné tažné zařízení

Pro zvýšení bezpečnosti je na tlačítku umístěna kontrolka, která informuje o tom, zda je tažné zařízení zajištěno. Při odjištěném tažném zařízení se zobrazuje varovná zpráva na kombinovaném přístrojovém panelu vozu. Funkce pro ovládání světel na displeji vozidla zajišťuje postupné rozsvěcení světel na přívěsu v pořadí, které usnadňuje jejich kontrolu. Pokud se při jízdě vyskytne závada nebo problém s ukazateli směru či brzdovými světly na přívěsu, modul přívěsu ihned odešle příslušné informace pro řidiče.

Sklopné tažné zařízení od Volva tvoří jedinečná konstrukce, která prošla nejpřísnějšími testy zaměřenými na bezpečnost a funkčnost. A i přesto se toto tažné zařízení velice snadno používá. Modul přívěsu řídí elektronickou komunikaci mezi vozem a přívěsem. V případě sklopných tažných zařízení oceníte snadné připojení 13kolíkového konektoru pro přívěs – elektrická zásuvka je součástí tažného zařízení.

Pro úplnou instalaci tažného zařízení je aktivována funkce Trailer Stability Assist (TSA).  Jejím úkolem je stabilizovat vozidlo s připojeným přívěsem v situacích, kdy se kombinace vozidlo/přívěs začne vlnit. Funkce Trailer Stability Assist neustále sleduje pohyby vozu, zejména v boční rovině. Pokud rozpozná vlnění, použije na jednotlivá kola brzdnou sílu, čímž zajistí stabilizační účinek pro jízdní soupravu automobilu a přívěsu. Obvykle tento zásah stačí, aby řidič znovu získal kontrolu nad vozidlem.

Tažné zařízení je vybaveno systémem „Fix4Bike“. V budoucnu na něj lze montovat příslušenství určené speciálně právě pro „Fix4Bike“.

Fakta a výhody

  • Důkladně testováno v laboratoři i na dráze s cílem naplnit přísné požadavky společnosti Volvo na kvalitu a výdrž.
  • Schváleno podle direktivy EU ECE R55 Carlos.
  • Několikafázová povrchová úprava pro nejvyšší stupeň ochrany před korozí.
  • Dřík koule tažného zařízení je vyroben z oceli a potažen slitinou zinku a niklu.
  • Přípojný bod bezpečnostního lanka je zabudován do dříku koule tažného zařízení a je tedy snadno dostupný.
  • Elektrická zásuvka je zapuštěna do dříku koule tažného zařízení.
  • Zřetelné značky pro výřezy na nárazníku.
  • Modul přívěsu je kompatibilní s přívěsy s osvětlením LED.
  • Ovládací funkce osvětlení přívěsu, která umožňuje řidiči zkontrolovat světla přívěsu, i když je na to sám.
  • Ochrana koule může zůstat nasazená a plnit svoji funkci i v případě, že je tažné zařízení zasunuto. Objednává se samostatně.

Tažné zařízení se dodává včetně certifikačního listu a je připraveno k instalaci.

Tažné zařízení je testováno na maximální taženou hmotnost a zatížení tažné koule, tyto hodnoty však mohou být nižší v závislosti na verzi vozu. Přesné informace vyhledejte v příručce vlastníka vozu nebo se obraťte na nás, jako na Vašeho dealera značky Volvo. Přesné informace o maximální tažené hmotnosti pro váš vůz vám poskytne místní prodejce vozů Volvo. Všechny ceny jsou uvedeny včetně DPH. Změna cen vyhrazena, akce platí do konce července 2020 nebo do vyprodání zásob.

Tažné zařízení pro Volvo

« Zpět na novinky22.06.2020,
Volvo - tažné zařízení - sklopné tažné zařízeníVolvo - sklopné tažné zařízení - ovládání
Newsletter