Rychlý kontakt
Federal Cars Liberec - Novinky z Volva

Volvo Cars a Baidu spojují své síly

Společnosti Volvo Cars se podařilo uzavřít smlouvu o spolupráci s předním čínským poskytovatelem internetových služeb, kterým je společnost Baidu. Smyslem dohody je společně pracovat na vývoji elektrických vozidel s plně automatickým řízením určeným k masové výrobě pro čínský trh, který je největším světovým trhem. 

Automobilka Volvo Cars je prvním výrobcem automobilů, kterému se podařilo začít takto úzce spolupracovat se společností Baidu za účelem vývoje autonomně řízených vozidel přizpůsobených požadavkům čínského trhu. Na základě uvedeného partnerství budou mít obě společnosti možnost vyvíjet a prodávat zmíněná vozidla potenciálním čínským zákazníkům, což podtrhuje ambice švédské automobilky stát se vyhledávaným globálním dodavatelem.

Volvo - logo na voze
společnosti Volvo Cars se podařilo uzavřít smlouvu o spolupráci s předním poskytovatelem internetových služeb, kterým je společnost Baidu. Společně budou pracovat na vývoji elektrických vozidel s plně

Na základě dané smlouvy sloučí společnosti Volvo Cars a Baidu své zdroje, aby mohly přistoupit k dalšímu kroku, kterým je příprava podmínek pro masovou výrobu plně elektrických vozidel s automatickým řízením. Spolupráce se společností Baidu je pro automobilku Volvo Cars v čínském regionu první svého druhu, přičemž je pro švédskou automobilku ctí, že si po uvážlivé rozvaze firma Baidu vybrala vzhledem k dlouhodobé vedoucí pozici na poli bezpečnosti právě ji.

Na základě smluvní dohody přispěje společnost Baidu do společného projektu svou platformou autonomního řízení Apollo. Automobilka Volvo pro změnu poskytne své odborné znalosti a vyspělé technologie z oblasti automobilového průmyslu

Na základě současných předpovědí pro dané průmyslové odvětví se Čína v následující dekádě se vší pravděpodobností stane největším samostatným světovým trhem pro obchodování s autonomně řízenými vozidly. Společnost IHS Markit zabývající se průzkumem trhu v předchozí části letošního roku předpověděla, že bude z celkového předpokládaného globálního objemu 33 milionů autonomně řízených vozidel prodaných do roku 2040 přibližně 14,5 milionů vozů prodáno právě v Číně. 

Díky spolupráci se společností Baidu uděláme ve smyslu komercializace našich vozů vybavených nejvyspělejšími bezpečnostními technologiemi, které jsou kompatibilní se systémy autonomního řízení, velký krok kupředu,“ uvedl Håkan Samuelsson, prezident a generální ředitel společnosti Volvo Cars. „V Číně v současné době probíhá intenzivní vývoj technologií autonomního řízení, v rámci něhož hraje společnost Baidu vedoucí roli. Jedná se o trh, který nám nabízí obrovskou příležitost stát se předním dodavatelem flotil autonomně řízených vozidel.

 „Automobilka Volvo klade již od svého založení na první místo bezpečnost, přičemž tlačí prostřednictvím svých významných inovací vývoj bezpečnostních technologií dopředu. Máme radost, že automobilka Volvo Cars uzavřela se společností Baidu dohodu o strategickém partnerství v rámci vývoje plně autonomních vozidel kompatibilních s naší platformou autonomního řízení Apollo. Těšíme se na naši úzkou spolupráci s automobilkou Volvo, na jejímž základě poskytneme světu nejbezpečnější automobilové produkty, ze kterých bude mít prospěch celé lidstvo,“ prohlásil Dr. Ya-Qin Zhang, prezident společnosti Baidu.

Během následujících let se bude společnost Volvo Cars snažit využít průlomové změny, které v současné době v jejím průmyslovém odvětví probíhají, a postavit se do čela automobilového průmyslu. Její ambice se odráží v souboru dlouhodobějších cílů, o kterých švédská automobilka informovala veřejnost již začátkem letošního roku a které se zaměřují na vybudování její vedoucí pozice v oblasti elektrifikace, autonomního řízení a nových způsobů vlastnictví vozu a přístupu k němu.

Smlouvu se společnosti Baidu lze považovat za další důkaz toho, že to se svými ambicemi v oblasti autonomního řízení myslí automobilka Volvo naprosto vážně. Cílem společnosti Volvo Cars je stát se globálním poskytovatelem rozmanitých služeb mobility, přičemž vnímá autonomní řízení jako klíčovou součást své strategie. V rámci zmíněné strategie automobilka očekává, že budou do poloviny příštího desetiletí tvořit třetinu jejího prodeje právě vozidla s autonomním řízením.

společnosti Volvo Cars se podařilo uzavřít smlouvu o spolupráci s předním poskytovatelem internetových služeb, kterým je společnost Baidu. Společně budou pracovat na vývoji elektrických vozidel s plně
« Zpět na novinky27.11.2018, zdroj: Volvo
Volvo - logo na vozeVolvo - společnosti Volvo Cars se podařilo uzavřít smlouvu o spolupráci s předním poskytovatelem internetových služeb, kterým je společnost Baidu. Společně budou pracovat na vývoji elektrických vozideVolvo - společnosti Volvo Cars se podařilo uzavřít smlouvu o spolupráci s předním poskytovatelem internetových služeb, kterým je společnost Baidu. Společně budou pracovat na vývoji elektrických vozidespolečnosti Volvo Cars se podařilo uzavřít smlouvu o spolupráci s předním poskytovatelem internetových služeb, kterým je společnost Baidu. Společně budou pracovat na vývoji elektrických vozidel s plněspolečnosti Volvo Cars se podařilo uzavřít smlouvu o spolupráci s předním poskytovatelem internetových služeb, kterým je společnost Baidu. Společně budou pracovat na vývoji elektrických vozidel s plněspolečnosti Volvo Cars se podařilo uzavřít smlouvu o spolupráci s předním poskytovatelem internetových služeb, kterým je společnost Baidu. Společně budou pracovat na vývoji elektrických vozidel s plně
Newsletter