Rychlý kontakt
Federal Cars Liberec - novinky z Volva

Volvo Cars na Summitu G7 Ocean Partnership

Prémiová automobilka Volvo Cars se tento týden účastnila summitu G7 Ocean Partnership Summit, který představuje největší světovou konferenci zaměřenou na životní prostředí. Fakt, že byla společnost Volvo Cars jedinou automobilkou pozvanou na jednání G7, jasně podtrhuje vedoucí postavení společnosti v oblasti udržitelnosti v rámci daného průmyslového odvětví.

Summit G7

Na summit pořádaný v kanadském Halifaxu se sjeli zástupci vlád, komerčních společností a nevládních organizací. Společnost Volvo Cars výslovně schvaluje a podporuje Chartu o plastech v oceánech skupiny G7, přičemž představí svůj vlastní podrobný program na zajištění udržitelnosti. Jeho součástí bude i její nedávno zveřejněný závazek ke snižování plastů, jehož výsledkem bude výrazné zvýšení využívání recyklovaných materiálů v nových vozech Volvo.
Automobilka Volvo Cars představila jeden z nejambicióznějších ekologických programů v rámci automobilového průmyslu, jehož jasným cílem je snížit a minimalizovat celkový dopad její činnosti na životní prostředí. Důležitými aspekty této strategie jsou snižování znečištění plasty a zvýšení podílu recyklovaných materiálů ve výrobě.
Charta skupiny G7 se zavazuje učinit konkrétní a ambiciózní kroky k řešení celosvětového problému znečištění plasty například podporováním recyklace umělých hmot a snahou o omezení využívání plastů ve společnosti, čímž dojde k redukci plastového odpadu. Společnost Volvo Cars je zatím první a jedinou automobilkou, která tuto chartu přijala.

Náš celkový přístup k udržitelnému rozvoji aktivně podporuje Chartu o plastech v oceánech skupiny G7,“ uvedla Maria Hemberg, senior viceprezidentka právního oddělení, hlavní právnička a předsedkyně představenstva pro udržitelný rozvoj společnosti Volvo Cars.
Začátkem letošního roku společnost oznámila, že chce do roku 2025 dosáhnout toho, aby bylo alespoň 25 % plastových dílů využívaných v nově uvedených vozech Volvo vyrobeno z recyklovaného materiálu. Aby automobilka Volvo Cars dokázala životaschopnost svého cíle, vyrobila speciální verzi plug-in hybridního modelu Volvo XC60 T8, na níž demonstrovala, že lze do jejích vozů integrovat recyklované materiály bez kompromisů na bezpečnosti nebo kvalitě. Při prvních diskuzích vedených na téma nové strategie v oblasti plastových hmot zaznamenala automobilka Volvo Cars pozitivní ohlasy i ze strany příslušných dodavatelů.
Přístup automobilky Volvo Cars se odrazil také na posledním ročníku závodu Volvo Ocean Race, který se zaměřoval na problém znečištění oceánů plasty. V rámci této události financovala společnost Volvo Cars výzkum stávajících podmořských podmínek a současně po celém světě uspořádala tucty úspěšných akcí zaměřených na vyčištění pláží, kterých se zúčastnili i zaměstnanci společnosti Volvo Cars.

Dále se automobilka Volvo Cars zavázala omezit využívání umělohmotných výrobků v rámci svých kanceláří a akcí. Například do konce roku 2019 chce společnost v celosvětovém měřítku zcela přestat využívat jednorázové plastové výrobky ve svých kancelářích, kantýnách a při pořádání svých akcí. Každoročně chce automobilka v rámci svého programu nahradit více než 20 milionů jednorázových plastových předmětů, jako jsou kelímky, krabice na potraviny a příbory, jejich ekologičtějšími alternativami zahrnujícími biodegradabilní produkty vyrobené z papíru, celulózy a dřeva.

A co více, společnost Volvo Cars se zavázala snižovat svůj dopad na životní prostředí z hlediska svých produktů i svého provozu. Součástí její snahy je i závazek přijatý v roce 2017, na jehož základě mají být všechny nové vozy Volvo uvedené na trh po roce 2019 elektrifikované. Své odhodlání k naplnění své elektrifikační strategie automobilka letos na jaře potvrdila prohlášením, že bude usilovat o to, aby v roce 2025 tvořila 50 % jejího globálního prodeje plně elektrická vozidla.
Z hlediska provozu je cílem automobilky Volvo Cars dosáhnout do roku 2025 klimaticky neutrální výroby. O tomto předsevzetí svědčí i továrna na motory ve švédském Skövde, která se v lednu letošního roku stala první klimaticky neutrální továrnou společnosti. Přijďte otestovat Volvo auta samy!

Zajistěte si testovací jízdu!

« Zpět na novinky26.09.2018, zdroj: Volvo
Summit G7 Ocean Partnership
Newsletter