Rychlý kontakt
Federal Cars Liberec - Novinky z Volva

Volvo V60 CC T5 AWD: Perfektní řešení

Volvo V60 CC

Ten, komu je přes 4,9 metru dlouhé Volvo V90 CC snad příliš velké a s cenou od 1,5 milionu i příliš drahé, má v nabídce švédské značky velmi atraktivní alternativu: model V60 CC, třeba ve verzi T5 AWD. Velmi dobře se osvědčil i při testovacích jízdách v mrazech –30 °C nedaleko polárního kruhu.

Volvo V60 Cross country - - na ledu
Volvo V60 Cross country - testováno za polárním kruhem

Vyvážený kompromis

Volvo V60 CC má spoustu benefitů srovnatelných s větším modelem V90 CC. Samozřejmě vychází ze stejné technické platformy, což mimo jiné znamená i možnost využití nejmodernějších systémů v oblasti bezpečnosti, jízdy a konektivity. Dokonce má s větším sourozencem i shodnou světlou výšku, a to 210 mm (+ 75 mm oproti standardnímu kombíku V60). Rovněž uvnitř je svět velmi podobný s velkým na výšku orientovaným displejem uprostřed. Z hlediska prostornosti není tomuto modelu co vytknout, je v interiéru spíš útulnější než prioritně obrovský, ale nedostatkem místa nikdo netrpí. To platí i pro zavazadlový prostor, který má základní objem 529 litrů (o 31 litrů méně než V90 CC).

Nezaměnitelný skandinávský styl

Volva měla vždy svébytný, výrazný a nezaměnitelný styl, který však nikdy nepůsobil arogantně. Aktuální modelová paleta je mimořádně zdařilou kompilací všech důležitých designových esencí a Volvo V60 CC se zkrátka musí líbit každému, kdo má v sobě byť jen špetku estetického vnímání. Dokonce se dá říct, že tento zvýšený kombík je ještě hezčí než velké V90 CC, protože má vyváženější proporce, víc vynikne jeho zvýšená výška a jako celek vypadá zajímavě ze všech úhlů. Ani se snad nedá nalézt pohled, ze kterého by se tohle auto nelíbilo. Ostatně, že u Volva design dlouhodobě umějí, dokazují i čeští zákazníci, kteří do showroomů této značky čím dál častěji chodí prostě proto, „že se jim Volva líbí“.

Volvo V60 Cross country - interiér
Volvo V60 Cross country - testování v zimě

Mrazivé prostředí

Během obou dnů testování byl mráz, jako když praští. Teploty blížící se k –30 °C nejen zajistily perfektní ledovou dráhu na zamrzlém moři s tloušťkou ledu kolem 90 cm, ale také víc než důkladně prověřily topnou soustavu a funkčnost vozu v extrémních podmínkách. Model V60 CC má nastavení podvozku odlišné od výchozí verze V60 a díky tomu si poradí i s lehkým terénem. Voličem jízdních režimů lze přepínat charakteristiku auta, v komfortním modu je jízda s ním velmi plavná a příjemná, aktivací sportovního nastavení podvozek citelně ztuhne a ostřejší je i odezva na plyn. Pneumatiky s hřeby se bez problémů zakusovaly do souvislé vrstvy uježděného sněhu a ledu, čemuž řidič po chvíli přivykne tak, že si to metelí rychlostmi jako na suchém asfaltu. Ovladatelnost auta je dobrá, bez odmlouvání reaguje na pokyny volantu a osmistupňový automat řadí plynule a rychle.

Drifty uložené v cloudu

Volvo V60 CC si nehraje na sportovní auto a ani jím do značené míry nechce být, protože ctí jiné hodnoty. Nicméně možnost vyzkoušet si v bezpečí ledové dráhy jeho chování na limitu se neodmítá. Pokud aktivujete sportovní režim stabilizačního systému ESC, dovolí vám Volvo až překvapivě dlouhé smyky i plynulý přechod z jednoho driftu do druhého. Kromě toho bylo driftování i nečekanou příležitostí, jak si vyzkoušet jednu z inovací Volva, kterou je systém propojené bezpečnosti, jenž umožňuje v reálném čase sdílení informací mezi vozy Volvo (včetně Volvo Trucks). V praxi vypadá komunikace car-to-car tak, že pokud jiný automobil značky Volvo v blízkém okolí dostane smyk či například aktivuje varovné blikače, dostanete do svého vozu ihned upozornění. Tato funkcionalita by měla v dohledné době začít fungovat i v České republice.

Volvo V60 Cross country - - parádní vůz na zimní radovánky
Volvo V60 Cross country

Závěr..

Plusy:
Design, jízdní vlastnosti, univerzální využitelnost, inovativní bezpečnostní systémy.

Minusy:
Komplikovanější ovládání přes dotykový displej.

Testovací jízda Volvo V60 Cross Country - zdarma

« Zpět na novinky04.03.2019, zdroj: ECHO24.cz
Volvo V60 Cross country - - na leduVolvo V60 Cross countryVolvo V60 Cross country - - parádní vůz na zimní radovánkyVolvo V60 Cross country - testováno za polárním kruhemVolvo V60 Cross country - na sněhuVolvo V60 Cross country - interiérVolvo V60 Cross country - testování v zimě
Newsletter