Rychlý kontakt
Federal Cars Liberec - Novinky z Volva

Co se skrývá pod pojmem Cross Country

Volvo V90 CCVolvo V60 CCVolvo V40 CC

Pojem objasní Robin Page - víceprezident automobilky Volvo pro design

Když se redaktoři v jednom rozhovoru Robina Page zeptali, co pro něj znamená přídomek Cross Country, shrnul svou odpověď slovy: “Je to o útěku ven. O víkendech potkáváte obzvláště ve Švédsku spousty outdoorově zaměřených lidí, kteří mizí z města na venkov, k moři nebo do lesů.” A podle Robina nové V60 Cross Country tento životní styl podporuje. “Při navrhování tohoto auta jsme se nadchli pro myšlenku, že stvoříme vůz, který bude schopný pojmout veškerou špičkovou výbavu lidí milujících aktivní životní styl a nové výzvy. To jsme chtěli zachytit i v jeho vzhledu.

V souladu se stylem života

Robin věří, že je hlavní devízou tohoto vozu fakt, že si na nic nehraje. “Základem je, aby dokonale zapadlo do Vašeho života. Pro mě osobně je vytváření věcí, které lidem zlepší život a jsou v souladu s jejich způsobem života, mnohem zajímavější než navrhovat sportovní auta, která nikdo nebude jako sportovní auta využívat.

Robustní, a přesto elegantní, statné, a přesto dynamické: nové Volvo V60 Cross Country se může pochlubit výjimečným charakterem. “Již na první pohled se jedná o unikátní vůz,” říká Robin. “Jeho fyzický vzhled vyjadřuje jeho schopnost podpořit své majitele v jejich aktivním způsobu života.

Volvo V60 Cross Country les
Volvo V60 Cross Country interiér

Poskytuje mimořádnou úroveň ochrany

Úkolem Volva V60 Cross Country je v případě potřeby poskytnout lidem, kteří ho využívají, mimořádnou úroveň ochrany, skvělou ovladatelnost a praktické funkce a současně vypadat velmi elegantně a stylově – přesně jako jejich prvotřídní sportovní výstroj. Například jeho vysoká světlá výška nejenže pomáhá chránit spodek vozu před poškozením při jízdě v náročném nerovném terénu, ale současně vozu propůjčuje jeho sebejistý postoj.

První věcí, kterou jsme udělali, bylo zvýšení podvozku o 60 mm, čímž se získali světlou výšku 206 mm,” vysvětluje Robin. Aby při zvýšení podvozku zajistili vozu stabilitu, konstruktéři automobilky Volvo současně vybavili vůz většími koly a rozšířili rozchod kol. “Vůz je vybaven 19“ koly, ale v nabídce máme i 20“ kola,” uvádí Page. “Zmíněná opatření vozu dodávají na působivějším postoji.

Prostor pro všechna zavazadla

Robin vyzdvihuje například nikátní mřížku masky chladiče. Ta je tvořena vertikálními žebry se stejnými dekorativními výběžky jako je tomu u většího Volva V90 Cross Country. “Jedná se o prvek, který odkazuje na hroty zimních pneumatik a podtrhuje smělý a houževnatý charakter vozu.

Po otevření dveří zavazadlového prostoru upoutá Vaši pozornost kryt prahu z nerezové oceli. Jeho úkolem je chránit vůz před poškozením při nakládání a vykládání zavazadlového prostoru. “Vše se točí kolem útěku do přírody v doprovodu rodiny nebo přátel,” dodává Robin. “Bez ohledu na to, zda potřebujete v kufru převážet jídlo, oblečení nebo výstroj pro surfování nebo kajakování, vše snadno a rychle naložíte nebo vyložíte.” Zavazadlový prostor Volva V60 Cross Country pojme rozmanitou sportovní výbavu a je řešen tak, abyste do něj mohli bez obav uložit i mokré nebo zablácené věci. Kapacita 529 litrů při naložení po horní okraje opěradel zadních sedadel je dostatečně velkorysá, abyste si s sebou mohli vzít v podstatě vše, co potřebujete.

Volvo V60 Cross Country -  pohled ze zadu
Volvo V60 Cross Country - detail

Dokonce i dílčí detaily napovídají, že s tímto vozem zažijete skvělá dobrodružství.

Skandinávský design je o kráse pramenící z jednoduchosti,” vysvětluje Page. “Svými rysy má velmi blízko k přírodě, z jejíž přirozené elegance čerpá. Vezměte se například dřevěné dekorativní obložení interiéru Driftwood. To navozuje atmosféru dlouhých švédských pobřeží a svou jednoduchou krásou přírodně formovaných objektů potěší Vaše estetické cítění.

Přestože má Volvo V60 Cross Country ve své podstatě zakořeněnou DNA útěků do přírody, vyzařuje z něj i aura moderního švédského luxusu, který se již stal synonymem nové generace vozů Volvo.

Modely Cross Country Vám pomohou oddávat se svým oblíbeným koníčkům a současně si užívat komfort a jistotu,” říká Robin. Volvo V60 Cross Country Robin Page přirovnává k důmyslně řešené funkční bundě, se kterou se budete cítit skvěle v divočině i v ulicích velkoměsta. “Máme zde vůz, který bude excelovat v jakémkoliv prostředí,” dodává.

Volvo V60 Cross Country - zajistěte si testovací jízdu

« Zpět na novinky25.03.2019, zdroj: Federal Cars
Volvo V60 Cross Country interiérVolvo V60 Cross Country - detailVolvo V60 Cross Country lesVolvo V60 Cross Country -  pohled ze zadu
Newsletter