Rychlý kontakt
Federal Cars Liberec - Novinky z Volva

Investiční fond Volvo Cars Tech Fund investuje do společnosti Zūm provozující sdílené jízdy pro děti

Společnost Zūm, založená v roce 2015 v Kalifornii, provozuje důvěryhodnou síť prověřených řidičů, která rodičům a školám zajišťuje každodenní dojíždění dětí do školy a dopravu na mimoškolní a jiné aktivity. Současně lze v případě potřeby službu využít i pro zajištění péče o dítě před vlastní jízdou a po ní. Jedná se o způsob, jak pomoci zaneprázdněným rodičům zařídit bezpečnou a spolehlivou dopravu pro jejich děti.

Zájemci o pozici řidiče jsou prověřováni na základě přísného třífázového přijímacího procesu. Mimo jiné musejí prokázat, že nemají žádné záznamy o porušení dopravních předpisů, přičemž je požadována také předchozí zkušenost s pečováním o děti. Každý řidič musí projít řidičským testem a několika dalšími kontrolami. Na závěr je každý z řidičů povinen ukázat své vozidlo, které musí projít 22bodovou kontrolou bezpečného stavu.

Společnost Zūm využívá pokročilé algoritmy pro plánování tras a strojové učení, díky čemuž lze řidičům naplánovat co nejefektivnější trasy. Rodiče i školy mají k dispozici aplikaci pro mobilní zařízení a online rozhraní, kde mohou v reálném čase sledovat pohyb převážených dětí.

Vzhledem k předvídatelné povaze podnikání a k využívání štíhlého a efektivního obchodního modelu, který je založen na chytrých algoritmech a technologii strojového učení, představuje společnost Zūm důvěryhodnou konkurenci pro stávající provozovatele školních autobusů, přičemž rozšiřuje možnosti přepravy jak pro rodiče, tak pro školní instituce.

V současné době pracují pro společnost Zūm tisíce certifikovaných řidičů, kteří působí v oblasti Sanfranciského zálivu, v Los Angeles a dalších městských částech Kalifornie, kde společně obsluhují 80 % populace tohoto státu. Investice společnosti Volvo Cars představují součást aktuálního procesu financování, kdy společnost Zūm shromažďuje finanční prostředky za účelem rozšíření svého podnikání do dalších států USA a pokračování v rozvoji své technologie.

Skupina zákazníků, na kterou cílí společnost Zūm, tedy rodiny s dětmi, se do značné míry překrývá s vlastní zákaznickou základnou automobilky Volvo Cars. Ačkoli dosud nebylo přijato žádné rozhodnutí, automobilka vidí v případné spolupráci se společností Zūm velký potenciál. Oblasti potenciální spolupráce zahrnují možnost přidání sítě Zūm do nabídky digitálně dostupných služeb pro zákazníky v rámci prémiového předplatitelského programu Care by Volvo (v ČR je momentálně dostupná jeho alternativa Flexi Care) nebo začlenění vozů značky do flotily společnosti Zūm.)

Dnešní rodiče mají velmi zaneprázdněné životy a my všichni naprosto chápeme, že čelí výzvě v podobě poskládání puzzle každodenního života,“ uvádí Zaki Fasihuddin, generální ředitel investiční společnosti Volvo Cars Tech Fund. „Proto se nám líbí to, co společnost Zūm dělá: nabízejí důvěryhodnou a bezpečnou službu, díky níž mohou rodiče zůstat v klidu, protože jsou jejich děti v dobrých rukou. Když k tomu přidáte ještě inovativní technologie, není těžké pochopit, proč do našeho investičního portfolia tak skvěle zapadá.“

Investiční fond Volvo Cars Tech Fund byl založen v loňském roce za účelem investování do začínajících společností z celého světa, které mají vysoký technologický potenciál. Investice se zaměřují na strategické technologické trendy ovlivňující transformaci automobilového průmyslu. Mezi ty patří umělá inteligence, elektrifikace, autonomní řízení a služby digitální mobility.

Vloni fond Volvo Cars Tech Fund informoval veřejnost o své první investici do firmy Luminar Technologies. S touto perspektivní mladou společností zabývající se vývojem vyspělých senzorických technologií pro autonomně řízená vozidla Volvo Cars spolupracuje na vývoji její LiDAR technologie. Po této první investici vložil fond Tech Fund finanční prostředky také do společnosti Freewire zabývající se dobíjením elektromobilů a také do finské firmy Forciot vyvíjející flexibilní elektroniku s možností připojení k internetu, která se vyrábí tištěním.

Společnosti díky investicím fondu Volvo Cars Tech Fund získávají výhody v podobě možnosti ověření funkce svých technologií, rychlejšího nástupu produktů na trh a potenciálu využívat globální síť společnosti Volvo Cars a její unikátní pozice na čínském trhu.

« Zpět na novinky12.02.2019, zdroj: Volvo
Volvo LiberecVolvo LiberecVolvo LiberecVolvo Liberec
Newsletter