Rychlý kontakt
Bezpečně až do cíle! Představujeme IntelliSafe Assist

Bezpečně až do cíle! Představujeme IntelliSafe Assist

Bezpečí především!

Volvo je značka, známá nejen specifickými tvary svých aut, ale také tím, že dělá vše proto, aby jejich vozy byly co nejbezpečnější a to jak pro posádku vozu, tak pro ostatní na silnici. Ať už chodce, auta nebo zvířata. Prostřednictvím holistického přístupu k bezpečnosti, nazvaného IntelliSafe, pozvedá automobilovou bezpečnost na vyšší úroveň. V rámci zajištění bezpečnosti se Volvo zaměřuje na spojení technologie tzv. aktivní a pasivní bezpečnosti. Což zaručuje, že vozy Volvo proaktivně sledují okolí, aby včas rozpoznaly potenciální hrozby a v případě potřeby zasáhly. 

Volvo - bezpečnost
asistent při jízdě v koloně

Co IntelliSafe Assist umí?

Poskytuje například Asistenta pro jízdu v kolonách. Funkce je navržená tak, aby zvýšila jízdní komfort a zajistila větší bezpečí v autě i mimo něj. To znamená, že Asistent pro jízdu v kolonách je vybavený systémy, které se využívají zvlášť při řízení, akceleraci i brzdění. Funkce, kterou si velice rychle zamilujete, vznikla díky kombinaci kamerového asistenta pro jízdu v jízdním pruhu, tzv. „Lane Assist“ nebo "adaptivní řízení vozidla v jízdním pruhu" a adaptivního tempomatuACC“, pracujícího s radarovým senzorem.

Oba systémy musejí být aktivovány, aby měl řidič k dispozici rozšířenou funkci částečně autonomní jízdy. Asistenta pro jízdu v dopravní koloně je možné ovládat společně s funkcí "adaptivního řízení vozidla v jízdním pruhu“, která udržuje vozidlo uprostřed jízdního pruhu.

Což znamená, že například v dopravní koloně nebo při průjezdu zúženým úsekem kvůli stavebním činnostem následuje Vaše Volvo vozidla jedoucí ve Vašem jízdním pruhu. V závislosti na plynulosti dopravy dokáže přitom zpomalovat až do úplného zastavení a automaticky se znovu rozjet. Díky spolupráci různých systémů tak vůz zvládne částečně autonomní jízdu v nepříjemných situacích s častým popojížděním. Což je rozhodně šikovná věc!

Krom toho IntelliSafe Assist obsahuje semiautonomní řízení "Pilot Assist" poslední generace.  Které Vás podpoří poloautomatickým řízením při jízdě rychlostí až 130 km/h. Díky tomu se při jízdě můžete více uvolnit, abyste do cíle dorazili příjemně odpočatí.

 

 

Jak to vypadá v praxi?

« Zpět na novinky24.09.2019, zdroj: Volvo
Newsletter