Rychlý kontakt
Přehled recenzí ze zahraničí

Přehled recenzí ze zahraničí

Volvo S90

Volvo S90 oslabuje své rivaly v celé řadě oblastí (Mazansi Life)

V nedávné době jsem recenzoval Volvo S90 a byl jsem doslova ohromen jeho hvězdnými bezpečnostními funkcemi – od funkce automatického brzdění, podpory řízení a informačního systému monitorujícího mrtvý úhel až po varování před křížením cesty jiným vozidlem a upozornění na nebezpečný odstup od vozidla vpředu, varování před kolizí, adaptivní tempomat a asistent pro jízdu v kolonách se systémem Pilot Assist.

Recenze na Volvo S60 2019 (Car Keys)

Nejnovější varianta modelu S60 je pro automobilku Volvo velkým krokem vpřed. Jeho úžasný interiér a prvotřídní kultivovanost působí, jako že se jedná o nejlepšího z rivalů v dané třídě, zatímco jeho styl zaujme moderní svěžestí. Ačkoli si nemůžeme pomoci a stále si myslíme, že může absence naftového pohonu značně omezit prodejnost zmíněného modelu, automobilka Volvo má svůj plán a drží se ho zuby nehty. Nicméně pokud hledáte neokoukaný ředitelský sedan, Volvo S60 představuje skvělou volbu.

Recenze na nové Volvo XC90 B5 2019 (Autoexpress)

Nový naftový agregát B5 upevňuje svou pozici jako pohonné ústrojí, které bychom pro stále špičkové Volvo XC90 upřednostnili. Nová varianta je pouze o něco málo dražší než dříve, přičemž ale díky svým technologiím nabízí vítané snížení spotřeby paliva a rozhodně by se měla ocitnout na vašem nákupním seznamu v případě, že byste uvažovali o koupi velkého prémiového SUV. Jen si dejte pozor, abyste koupili správnou motorizaci, protože se můžete nechat zmást faktem, že bude jako B5 označena také chystaná mild hybridní alternativa. Verdikt zní: 4/5.

Automobilka Volvo prostřednictvím své iniciativy EVA zpřístupňuje svůj výzkum v zájmu zvýšení bezpečnosti (The Globe and Mail)

Nestává se každý den, aby nějaký výrobce automobilů sdílel výsledky své práce se svými konkurenty, stejně jako to udělala automobilka Volvo v rámci své nedávno spuštěné iniciativy E.V.A., kterou lze tím pádem považovat za velkou věc. Na základě motta „Stejně bezpečná vozidla pro všechny“ se automobilka Volvo rozhodla v rámci iniciativy E.V.A. prostřednictvím snadno přístupného digitálního portálu shromáždit a dát volně k dispozici výsledky téměř 50 let trvajícího výzkumu.

Proč mají ze život zachraňujících inovací v oblasti automobilové bezpečnosti muži větší prospěch než ženy (CBC News)

Automobilové bezpečnostní testy jsou téměř výhradně prováděny s testovacími figurami, které představují muže. „Máme k dispozici údaje o desítkách tisíců reálných dopravních nehod, které nám pomáhají zajistit, aby byla naše auta co nejbezpečnější bez ohledu na to, k jaké dopravní situaci dojde,“ říká Lotta Jakobsson, profesorka a senior technická specialistka v centru bezpečnosti automobilky Volvo Cars.

Návrat nadvlády textilních materiálů! Aneb proč zaznamenává textilní čalounění automobilových sedadel svůj comeback (Wall Street Journal)

Když přijde řeč na automobilové čalounění, kůže už nadále nepředstavuje standard luxusu. Automobilka Volvo obléká sedadla svých vozidel do textilu více než jakákoli jiná středně luxusní značka. Ředitelka pro barvy a materiály ve společnosti Volvo Cars Ebba Maria Thunbergová uvedla, že některé z nových sedadel s částečně vlněným čalouněním byly inspirovány materiály, které její tým viděl na stockholmském veletrhu nábytku v roce 2017. Konkrétně se jednalo především o křeslo Oculus Hanse Wegnera, navržené v šedesátých letech minulého století. Mezi přednosti textilního čalounění patří mimo jiné také lehkost, což je vzhledem k potřebě vykompenzovat vyšší zátěž způsobenou přidáním akumulátorů ideální vlastnost. Například Polestar nabízí lehkou veganskou variantu čalounění Weave Tech, u níž byste přísahali, že se jedná o vlnu.

Automobilka Volvo klade prostřednictvím nové služby Test Drive+ britské zákazníky na první místo (Fleet Point)

Služba Test Drive+ umožňuje zákazníkům vybrat si, zda chtějí absolvovat zkušební jízdu u autorizovaného prodejce, nebo na místě, které si sami zvolí, například doma nebo v místě svého zaměstnání. Celý proces může trvat až hodinu, aby bylo zajištěno, že se zákazníci s daným vozem důkladně seznámí. Mimoto je k dispozici také varianta prodloužené zkušební jízdy, která nabízí flexibilitu z hlediska místa převzetí a odevzdání vozu, přičemž si lze vůz vypůjčit až na čtyři dny.

Studie provedená automobilkou Volvo ukazuje, že asistenční systémy řidiče a funkce automatického řízení přispějí k efektivnějšímu provozu automobilů (Green Car Reports)

Výzkumníci studovali u vozů Volvo řízených göteborskými zaměstnanci švédské automobilky a jejich rodinami rozdíl mezi spotřebou paliva v případě, kdy byl využíván adaptivní tempomat, a v době, kdy byla vozidla řízena výhradně lidskými řidiči... Studie ukázala, že u vozů, u nichž byl používán adaptivní tempomat, došlo ve srovnání s řízením lidskými řidiči k poklesu spotřeby paliva o 5 až 7 %.

« Zpět na novinky16.08.2019,
Newsletter