Rychlý kontakt
Volvo XC40 - Evropské auto roku 2018

Volvo XC40 - Evropské auto roku 2018

Volvo XC40

Volvo XC40, tento jedinečný model dělá automobilce Volvo Cars jen čest. Na konto si připsal další skvělé ocenění. Tentorkát jde o výsledky v testech Euro NCAP 2018. Z těchto testů si automobil Volvo XC40 odnesl hned nejvyšší možné - pětihvězdičkové hodnocení. To znamená, že se model XC40 jako jeden z nejbezpečnějších vozů na silnicích připojuje ke svým větším sourozencům z modelových řad 60 a 90.

Volvo XC 40 - perfektní vůz, ze kterého nebudete chtít vystoupit!

 

Testování Euro NCAP 2018 bylo zatím vůbec nejnáročnější, protože letos byly kladeny mnohem vyšší nároky na bezpečnostní technologie. Například byly důkladně prověřovány vlastnosti jako: systém detekce cyklistů s funkcí automatického brzdění a systémy udržující vůz v daném jízdním pruhu.
V celkovém hodnocení nové Volvo XC40 dosáhlo nejvyššího skóre ze všech vozů, které byly v podmínkách nového režimu testovány.

„Nové Volvo XC40 je jedním z nejbezpečnějších vozů na trhu,“ uvedla Malin Ekholm - ředitelka centra bezpečnosti automobilky Volvo Cars Safety. Vůz je standardně dodáván s nejširší sadou bezpečnostních technologií v segmentu malých SUV. Především jde o technologie, které řidičům pomáhají rozpoznat nebezpečí kolize a předejít dopravní nehodě, zůstat bezpečně ve svém jízdním pruhu a omezit negativní následky neúmyslného sjetí z vozovky, které by jinak vedlo k vážným zraněním.

Všechny testované vozy Volvo, které jsou dnes v prodeji, dosáhly při testování v rámci Euro NCAP na pětihvězdičkové hodnocení. Volvo XC60 bylo v loňském roce dokonce korunováno nejlepším velkým offroadem a současně bylo při předávání prestižních cen Euro NCAP 2017 Best in Class vyhlášeno vozem s nejlepším celkovým hodnocením v roce 2017. Stejného ocenění se v roce 2015 dočkalo také Volvo XC90.

Volvo XC40 sklízí úspěchy i mimo oblast bezpečnosti. Například v březnu letošního roku bylo jmenováno Evropským autem roku 2018, čímž se stalo vůbec prvním Volvem, které uvedenou cenu získalo. Není proto divu, že se stalo jedním z nejprodávanějších modelů značky Volvo. Vzhledem k obrovskému zájmu o tento vůz společnost Volvo Cars v květnu oznámila, že rozšíří výrobu tohoto vozu v Evropě i v Číně, aby silnou poptávku uspokojila.

Objevte kouzlo mladistvého, autentického a charismatického designu i Vy! Klikněte na obrázek a přečtěte si podrobné informace o tomto nádherném modelu!

Zajistěte si testovací jízdu!

« Zpět na novinky03.08.2018,
Newsletter