Rychlý kontakt
Federal Cars Liberec - Novinky z Volva

Elektrická vozidla představují budoucnost mobility

Volvo XC90Volvo XC60Volvo XC40Volvo V90Volvo V60Volvo S90Volvo S60

Již v roce 2017 jsi dala automobilka Volvo velký závazek. A tím je elektrifikace všech modelů. Elektrickými pohony se Volvo zabývá již od 70. let 20. století a od té doby nasbírali tamní návrháři celou řadu znalostí a poznatků. Všechny zúročili při uvedení flotily testovacích elektromobilů Volvo C30 a také při uvedení jednoho z prvních plug-in hybridních naftových vozů v roce 2012.

V podstatě je to takový pomyslný předkrok do nové éry, ve které budou překonány spalovací motory. I Vy se teď můžete stát součástí této změny.

A aby byl přechod k elektromobilům snazší a příjemnější, začala automobilka postupně vybavovat celou modelovou řadu akumulátory a pohony využívajícími ty nejmodernější technologie.

Bez ohledu na to, zda svůj vůz budete dobíjet doma, v garážích Vaší firmy nebo v centru města, sami se brzy přesvědčíte, že je to stejně snadné jako nabíjení telefonu.

Mild hybridní technologie

Vozidla s mild hybridním pohonem jsou považována za určitý druh elektrických vozidel. Mild hybridní vozidla využívají kromě spalovacího motoru také elektromotor, který přispívá ke snížení emisí a ke zvýšení hospodárnosti vozu. K tomu dochází prostřednictvím elektrické energie vygenerované při brzdění a uložené ve 48V akumulátoru. Tato energie je následně použita na podporu spalovacího motoru při startování a rozjezdu.

Tzv. mild hybridy jsou částečně hybridní pohonné jednotky. A právě ony nabízejí plynulejší a efektivnější jízdu. Mild hybridní technologie nabízí efektivní pohonné řešení, které aktivně snižuje zatížení motoru. Ovšem nejen to! Také zlepšuje spotřebu paliva a celkový jízdní zážitek.

Základem mild hybridního pohonu je spalovací motor. Ten je ještě podpořen kombinací elektromotoru, 48V akumulátoru a 12V/48V měniče. Elektromotor zastává funkci startéru, přičemž podporuje spalovací motor, aby se plynule dostal do otáček. Současně funguje jako generátor, který má za úkol shromažďovat energii získanou rekuperací při brzdění. Nahromaděná energie se pak ukládá ve 48V akumulátoru. Takto získaná elektrická energie následně přispívá k lepší akceleraci.

Může elektromotor, který je součástí mild hybridního systému, pohánět vůz?

Ne. Smyslem tohoto elektromotoru je podporovat spalovací motor a v případě potřeby mu odlehčit od práce.

Jaká je hlavní výhoda mild hybridního systému?

Mild hybridní technologie nabízí nižší spotřebu paliva, která je doprovázena nižšími emisemi. Mild hybridní pohonné jednotky jsou obecně cenově mnohem dostupnější než plné hybridy nebo plug-in hybridy.

Volvo - pohon nové generace - Mild hybridní technologie
Volvo - Plug-in hybridní cesta k budoucnosti

Plug-in hybridní technologie

Volvo agregáty Twin Engine Vás zaručeně potěší. Ať už nenuceným výkonem nebo možností jízdy s nulovými emisemi.

Motorizace Twin Engine Vám - s ohledem na současný stav na trhu - nabízí jeden z nejintenzivnějších a současně i nejhospodárnějších jízdních zážitků. Jde o perfektní spojení čistě elektrického výkonu, který využívá jako zdroj energie akumulátor, a efektivního benzínového motoru. 
Plug-in hybridní varianta Twin Engine automobilky Volvo je nebo bude součástí nabídky všech modelů, které jsme uvedli na trh od roku 2014, aby všichni měli možnost rozhodnout se pro nekompromisní hybridní pohon.

Volvo plug-in hybridní modely Twin Engine nabízí širokou škálu jízdní režimů pro každou příležitost: od režimu Power ve znamení vysokého výkonu přes vyvážený režim Hybrid až po čistě elektrickou jízdu v režimu Pure.

K dispozici jsou tedy tyto 3 režimy:

  1. Pure pro čistě elektrickou jízdu - vůz využívá čistě elektrický pohon. Plně nabitý akumulátor znamená pro většinu lidí možnost každodenního dojíždění do práce a z práce čistě na elektřinu.
  2. Power pro sportovnější jízdu - využívá kombinaci elektromotoru a spalovacího motoru pro dosažení nejlepší možné efektivity doprovázené minimálním množství emisí. Režim Hybrid představuje optimální volbu pro většinu jízdních podmínek.
  3. Hybrid zajišťující maximální efektivitu - máte chuť užít si sportovnější jízdu: Pak zvolte právě tento režim. Elektromotor a spalovací motor budou spolupracovat tak, aby Vám zajistili jízdní zážitek skutečně výkonného vozu.

Jaký je rozdíl mezi mild hybridní, hybridní a plug-in hybridní technologií?

Mild hybridní pohon využívá elektromotor jako podporu spalovacího motoru. Hybridní vozidla jsou vybavena větším elektromotorem i akumulátorem než mild hybridní vozy. Hybridní vozidla mohou určitou kratší vzdálenost překonat pomocí čistě elektrického pohonu, přičemž se jejich akumulátor dobíjí prostřednictvím spalovacího motoru nebo rekuperace brzdné energie. Plug-in hybridní vozidla lze dobíjet připojením k domácí elektrické zásuvce nebo prostřednictvím veřejné dobíjecí stanice. Plug-in hybridní vozidla nabízí v čistě elektrickém režimu delší dojezd, který je dán větším akumulátorem a elektromotorem. Díky tomu dokážou plug-in hybridní vozidla uspokojit potřeby každodenního dojíždění většiny lidí.

 

Volvo - elektrifikace vozů v plném proudu
Volvo - Čistě elektrický pohon

Čistě elektrický pohon

Budoucnost se bude odehrávat ve znamení tiché jízdy doprovázené nulovými emisemi.

Nejčastěji kladené dotazy k elektrifikaci vozidel

Proč se společnost Volvo Cars rozhodla pro přechod k elektrickému pohonu?

Inovacemi v oblasti elektrických agregátů se zabýváme již od 70. let 20. století. Z našeho pohledu se jedná o přirozený technologický vývoj a jasné potvrzení námi přijatého závazku k udržitelné mobilitě a snižování emisí.

Jaké jsou hlavní výhody elektrického pohonu oproti konvenčním spalovacím motorům?

Elektromotory nabízí širokou škálu výhod od snížení množství emisí a nákladů vynaložených na palivo až po citlivější akceleraci při rozjezdu. 

Nejsou elektromotory mnohem dražší než běžné benzínové nebo naftové motory?

Jak se to vezme. Již brzy představíme celou řadu elektrifikovaných pohonných jednotek, která bude zahrnovat mild hybridy, plug-in hybridy a čistě elektrická vozidla. Elektrifikované pohonné jednotky jsou méně náročné na údržbu a mají nižší spotřebu paliva, přičemž cena akumulátorů nyní dosáhla bodu, ve kterém představují elektrifikovaná vozidla tu rozumnější variantu.

Co znamená označení plug-in hybrid?

Plug-in hybridní vozy, které se označují také zkratkou PHEV, jsou vozidla, která využívají k pohonu kol jak konvenční spalovací motor, tak akumulátorem napájený elektromotor.

Jakým typem akumulátoru jsou vybaveny plug-in hybridní vozy Volvo Twin Engine?

V současné době vybavuje automobilka Volvo Cars své motorizace Twin Engine akumulátory Li-Ion. Tyto akumulátory jsou navrženy tak, aby na ně bylo spolehnutí po celou dobu životnosti vozu.

Jaký mají plug-in hybridní vozy Volvo dojezd v čistě elektrickém režimu?

Naše plug-in hybridní varianty Twin Engine nabízí dojezd dostatečný pro běžné každodenní dojíždění. Konkrétní dojezd se samozřejmě liší v závislosti na daném modelu, jízdním stylu řidiče, stoupání a klesání silnice a na dalších silničních podmínkách. Hlavní výhodou plug-in hybridních modelů je, že se vždy můžete spolehnout na spalovací motor, který Vám kryje záda mezi nabíjením. Tím pádem pro Vás dojezd nikdy nebude problém.

Jak a kde si mohou svůj vůz dobít?

Většina lidí dobíjí svá auta přes noc doma prostřednictvím nástěnné nabíjecí stanice instalované venku u parkovacího místa nebo v garáži. Dále lze vůz nabíjet v práci nebo prostřednictvím veřejných dobíjecích stanic, kterých neustále přibývá, takže už není problém takové místo najít.

Za jak dlouho se akumulátor kompletně nabije?

Doba nabíjení z velké části závisí na zdroji elektrické energie a dané intenzitě proudu. Konkrétní doby nabíjení najdete v technických údajích pro jednotlivé elektrifikované modely.

 

Nejčastější dotazy k elektrifikaci vozů Volvo

Volvo XC90 - ukaž více o tomto modelu

« Zpět na novinky19.08.2019, zdroj: Volvo
Volvo - pohon nové generace - Mild hybridní technologie Volvo - Plug-in hybridní cesta k budoucnostiVolvo - elektrifikace vozů v plném prouduVolvo - Čistě elektrický pohon
Newsletter