Rychlý kontakt
Federal Cars Liberec - novinky z Volva

Ocenění pro Volvo V90

Volvo V90 CCVolvo V90

PŘEHLED VYBRANÝCH OCENĚNÍ VOZU VOLVO V90 V OBLASTECH BEZPEČNOSTI, TECHNOLOGIÍ A DESIGNU

 • Udílení cen Auto roku v Portugalsku - Kombi roku
 • Magazín Auto motor a sport - Best Cars 2017
 • Anketa Auto roku 2017 - Technická inovace roku
 • Magazín Moottori - Auto roku – vítěz čtenářské ankety
 • Savon Sanomat - Auto roku – vítěz čtenářské ankety
 • Euro NCAP - Nejvyšší hodnocení ochrany chodců
 • Magazín TopGear - Nejlepší kombi
 • Asociace motoristických novinářů - Auto roku
 • ALD Automotive Fleet Awards - Fleetová novinka roku
Volvo V90 ocenění

Udílení cen Auto roku v Portugalsku - Kombi roku

Volvo V90 získalo ocenění Kombi roku v rámci udílení cen Auto roku v Portugalsku.

Volvo V90 ocenění

Magazín Auto motor a sport - Best Cars 2017

Volvo opět zabodovalo v anketě Best Cars, každoročně vyhlašované motoristickým magazínem Auto motor a sport. Letošní ročník ankety – v níž jsou hodnoceny vozy dostupné na českém trhu, ale také kvality jednotlivých značek v různých oblastech – přinesl změnu v systému hodnocení. Svůj hlas mohli nově zájemci zasílat výhradně prostřednictvím webové aplikace. Celkem se ankety zúčastnilo 2 215 hlasujících.

Značka Volvo vyhrála kategorii „Vyšší střední třída“ (v tzv. „volbě B“, tedy části, kde je stanoven cenový strop). Tuto příčku obsadila dvojice z nejvyšší modelové řady švédské automobilky – luxusní manažerská limuzína S90 a kombi V90, charakteristické svým „severským“ propojením užitných kvalit a elegantního designu s důrazem na detail.

Svoji oblibu oba modely potvrdily také „stříbrem“ ve „volbě A“ (tedy bez cenového limitu), kde v kategorii „Terénní auta“ zabodovalo s druhým místem i Volvo XC90. Vedle nových modelů je stále ve středu zájmu populární SUV XC60 (2. místo, kategorie „Terénní auta“, volba B), které letos vstoupilo do posledního roku prodeje po odhalení svého nástupce. Mezi doplňkovými soutěžemi pak švédská automobilka, stejně jako loni, zvítězila s velkým náskokem nad konkurenčními značkami v kategorii „Vysoký standard bezpečnosti“.

V celkové oblíbenosti si podle výsledků hlasování Volvo oproti předchozím ročníkům výrazně polepšilo. Čeští spotřebitelé je letos zařadili na šesté místo mezi všemi dostupnými automobilovými značkami na trhu.

Anketa Auto roku 2017 - Technická inovace roku

Anketa Auto roku 2017, jejímž vyhlašovatelem je Svaz dovozců automobilů (SDA) a organizátorem agentura Sport-Press, zná své vítěze. V úterý 14. března proběhl v Kongresovém sále Clarion Congress Hotelu Prague slavnostní galavečer během nějž byly vyhlášeny nejlepší vozy a značky v hlavní kategorii i doplňujících soutěžích letošního 23. ročníku ankety.

Nejlepší vozy volila odborná motoristická porota a její body byly doplněny o verdikt veřejnosti, která hlasovala prostřednictvím oficiální internetové stránky ankety www.autoroku.cz.

Nový model kombi Volvo V90 zabodoval hned dvakrát. Na stupních vítězů se umístil coby třetí nejlepší „Auto roku 2017“, tedy v hlavní kategorii ankety. Současně získal ocenění Technická inovace roku systém Pilot Assist, jež je součástí standardní bezpečnostní výbavy nejen ve zmíněném kombi V90, ale ve všech nových modelech nejvyšší řady 90. Ceny převzala generální ředitelka Volvo Car Czech Republic, s. r. o., Šárka Heyna Fuchsová, která při závěrečném ceremoniálu zmínila i skvělé výsledky vítězného modelu v bezpečnostních testech jakožto další potvrzení nepřetržitého směřování k Vizi 2020 – roku, od nějž by ve vozech švédské značky nemělo docházet k fatálním nehodám.

Volvo V90 dokazuje, že je švédská automobilka etalonem mezi výrobci vozů kombi plným právem. Legendární kombíky skandinávské značky získaly s příchodem tohoto modelu zcela nový rozměr. Kultivovaná elegance, prvotřídní komfort a brilantní jízdní vlastnosti – Volvo V90 vymezuje novou definici vozů kombi. Dosud nejdelší model švédské značky není jen praktický. Jeho interiér s dokonale zpracovanými, převážně přírodními materiály připomíná typický skandinávský obývací pokoj. Kombi V90 je rovněž přehlídkou nejvyspělejších technologií a samozřejmostí se již stala nabídka nejkomplexnější standardní bezpečnostní výbavy na trhu. Ta zde mimo jiné zahrnuje rozšíření systému Volvo City Safety o poprvé použitý systém detekce velkých zvířat a systém ochrany proti neúmyslnému sjetí z vozovky.

Asistent pro jízdu v kolonách a Pilot Assist, oceněný v anketě, jsou pro řidiče při únavné jízdě hustou dopravou a čekání v silničních zácpách vítaným pomocníkem. Tato technologie jim pomáhá zachovávat požadovaný odstup od předchozího vozidla a pomocí jemných zásahů do řízení udržuje vůz vyrovnaný ve středu jízdního pruhu.

Již v předchozích ročnících ankety si značka Volvo odnesla několik cen, například za nové SUV Volvo XC90 či další inovativní technologické prvenství – airbag pro chodce.

Volvo V90 ocenění

Magazín Moottori - Auto roku – vítěz čtenářské ankety

Volvo S90 a V90 se stalo Autem roku – vítěz čtenářské ankety finského magazínu Moottori.

Savon Sanomat - Auto roku – vítěz čtenářské ankety

Volvo S90 a V90 se stalo Autem roku – vítěz čtenářské ankety finského magazínu Savon Sanomat.

Volvo V90 ocenění

Euro NCAP - Nejvyšší hodnocení ochrany chodců

Modely Volvo S90 a V90 dosáhly v testech Euro NCAP nejvyššího hodnocení funkce jejich AEB systémů na ochranu chodců Společnost Volvo Cars, výrobce prémiových automobilů, upevnila prostřednictvím kombi V90 a limuzíny S90 svou přední pozici mezi lídry na poli inovací automobilové bezpečnosti tím, že se stala první automobilkou, která v testu AEB pro chodce (automatické nouzové brzdění při rozpoznání chodců) dosáhla plného počtu šesti bodů a celkem si u obou vozů vysloužila pětihvězdičkové hodnocení.

Výsledky testování modelů Volvo S90 a V90 zdaleka předčily výsledky těch nejlepších modelů testovaných v loňském roce, a pokud jde o vůbec nejlepší výsledky v testech Euro NCAP, zaujímají první tři příčky jen vozy Volvo.

Oba testované modely jdou ve šlépějích Volva XC90, které jako vůbec první model jakéhokoli výrobce dosáhlo v testu automatického nouzového brzdění a testu zaměřeného na náraz zezadu (AEB City a AEB Interurban) plného počtu bodů. Modely Volvo S90 a V90 dopadly v testovacím cyklu 2017 podle očekávání a dosáhly plného počtu pěti hvězdiček, což je z velké části dáno vysokou úrovní standardní bezpečnostní výbavy nových vozů. „Velmi tvrdě jsme pracovali na tom, aby naše auta splnila veškeré bezpečnostní požadavky a prošla všemi testy, které bezpečnostní instituce provádějí. Jako vždy jsme se soustředili především na bezpečnost v podmínkách reálného provozu. Systémy automatického nouzového brzdění, jako je například náš systém City Safety, zároveň na naší cestě představují jasný krok směrem k budoucnosti autonomně řízených vozidel, která vidíme jako klíčovou podmínku pro eliminaci smrtelných a vážných zranění v automobilové dopravě,“ uvedla ředitelka centra bezpečnosti Volvo ve společnosti Volvo Cars Group Malin Ekholm.

Úspěch automobilky Volvo v testech zaměřených na funkci automatického nouzového brzdění je dán vyspělým systémem City Safety, který je standardní výbavou všech nových vozů Volvo. Základním předpokladem pro funkci systému City Safety je jeho schopnost rozpoznat potenciální nebezpečí v podobě jiných vozidel, chodců a cyklistů na cestě před vozem, a to ve dne i v noci. „Bezpečnost byla vždy klíčovou prioritou společnosti Volvo Cars. Pětihvězdičkové celkové hodnocení Volva S90 a V90 a získání maximálního počtu bodů v testech AEB dokazují vážnost mínění našeho závazku vyrábět pro naše zákazníky bezpečná a spolehlivá vozidla, která je radost řídit,“ dodala Malin Ekholm.

Test AEB Pedestrian, který provádí Euro NCAP, prověřuje schopnost systému detekovat chodce. Testování probíhá na základě tří scénářů simulujících křížení cesty vozidla chodcem. Všechny tři situace by bez zásahu systému AEB vedly k fatálnímu zranění chodce. Jedná se o tři v současnosti nejběžnější situace, které v reálném světě často vedou k velmi vážnému zranění chodce:

 • dospělý jedinec vběhne do silnice na řidičově straně vozidla;
 • dospělý jedinec vkročí do silnice ze strany předního spolujezdce (v rámci tohoto scénáře jsou prováděny dva testy);
 • na spolujezdcově straně vozidla vběhne do cesty dítě, které bylo schováno mezi dvěma zaparkovanými vozy.

Automobilka Volvo Cars má již dlouho vizi, na základě níž by neměl být od roku 2020 v nových vozech Volvo nikdo smrtelně ani vážně zraněn. Modely Volvo S90 a V90 jsou jen dalším důkazem nepřetržitých investic automobilky Volvo do vývoje bezpečnostních systémů a vážnosti mínění jejího závazku stát se lídrem v oblasti automobilové bezpečnosti.

Magazín TopGear - Nejlepší kombi

Magazín TopGear zvolil Volvo V90 nejlepším kombi roku 2017.Magazín TopGear zvolil Volvo V90 nejlepším kombi roku 2017.

Asociace motoristických novinářů - Auto roku

Volvo S90 a V90 se stalo autem roku 2017 v anketě finské Asociace motoristických novinářů.

ALD Automotive Fleet Awards - Fleetová novinka roku

Všestrannost nejnovějších modelů švédské automobilky Volvo i letos potvrdila anketa ALD Automotive Fleet Awards. Nejúspěšnější vozy 9. ročníku ALD Automotive Fleet Awards byly vyhlášeny na slavnostním galavečeru uspořádaném 21. října za účasti téměř dvou stovek hostů včetně zástupců většiny automobilových značek domácího trhu a řady významných fleetových dodavatelů.

V rámci ankety Hankook Firemní auto roku 2016 si skleněnou fleetovou múzu v kategorii „Fleetová novinka roku“ odnesla dvojice modelů Volvo S90 a Volvo V90. Po loňském prvenství Volva XC90 v kategorii „Manažerské vozy – Unlimited“ tak značka Volvo opět prokázala, že je tvůrcem všestranných vozů, které získávají uznání jak v soukromé sféře, tak ve světě byznysu. Modely S90 a V90 pak představují to nejlepší, co dosud vzešlo z 89leté historie automobilky Volvo. A to ať jde o technickou, technologickou, či designovou stránku. Elegantní Volvo S90 vyjadřuje svůj luxus „po švédsku“ – tedy především důrazem na každý jednotlivý detail, volbou materiálů a dokonalostí jejich zpracování. Bezpečnost zaručí řada osvědčených i novinkových asistentů včetně semiautonomního systému PilotAssist, jízdní zážitek paleta úsporných a velmi výkonných motorů, pohon všech kol i hybridní systém Twin Engine.

Volvo V90 pak stanovuje nové parametry vozů své kategorie: vedle toho, že s bezmála pěti metry jde o nejdelší model značky, dodává pojmu kombi nebývalou eleganci a půvab v duchu severského designu. Díky kombinaci kultivované elegance, komfortu a brilantních jízdních vlastností, na nichž se podílí i výkonný plugin hybrid, představuje špičku ve své třídě. Anketu ALD Automotive Fleet Awards pořádá již od roku 2008 magazín Fleet firemní automobily a od samého počátku je její součástí vedle ankety o nejlepší produkty a služby určené pro firemní flotily také anketa Firemní auto roku. Vítězové jednotlivých kategorií každoročně vycházejí z hodnocení stočlenné poroty složené z manažerů stovky domácích společností. Nominované vozy si porotci mohli osobně vyzkoušet v reálnem provozu během pěti testovacích dnů. Odborná veřejnost pak vedle možnosti nominovat oblíbené fleetové produkty a služby mohla rovněž hlasovat na webových stránkách firemniautoroku.cz pro své favority v internetové části ankety Hankook Firemní auto roku.

Pro automobilku Volvo je úspěch v této anketě, která na nominované vozy klade ještě další nároky oproti většině „uživatelských“ soutěží a anket, dalším oceněním všestranných kvalit nejnovějších modelů řady 90 a současně potvrzením správnosti volby současného směřování automobilky.

Volvo V90 ocenění

Volvo V90 - zajistěte si testovací jízdu

« Zpět na novinky23.05.2019,
Volvo V90 - ocenění pro Volvo V90Volvo V90 ocenění Volvo V90 oceněníVolvo V90 ocenění Volvo V90 ocenění Volvo V90 ocenění Volvo V90 ocenění Volvo V90 ocenění Volvo V90 ocenění Volvo V90 ocenění
Newsletter