Rychlý kontakt
Federal Cars Liberec - Novinky z Volva

Volvo XC90 v novém provedení

Volvo XC90

Automobilka Volvo Cars se chlubí svou vlajkovou loí nejvyšší třídy. Tou je Volvo XC90, které je současně jejím nejlépe prodávaným velkým SUV, v novém provedení. Mezi novinky patří i nově vyvinuté hospodárné motorizace představující další krok společnosti směrem k naplnění její ambiciózní elektrifikační strategie. Volvo XC90 v novém provedení vůbec poprvé nabízí zákazníkům značky Volvo vyspělý brzdový systém s rekuperací kinetické energie, který je propojen se stávajícími spalovacími motory, aby společně vytvořily novou integrovanou elektrifikovanou pohonnou jednotku, jež bude označena znakem „B“. 

Nové elektrifikované agregáty nabídnou řidičům v reálných jízdních podmínkách až o 15 % nižší spotřebu paliva doprovázenou snížením emisí. Nový elektronický brzdový systém spolupracuje se systémem rekuperace brzdné energie, aby prostřednictvím opětovného využití energie vznikající při brzdění přispěly ke snížení spotřeby paliva. Představení nových motorizací s označením „B“ znamená zásadní krok automobilky Volvo Cars směrem k realizaci jejích elektrifikačních ambicí. Nové elektrifikované agregáty Volva XC90 s písmenem „B“ ve znaku doplňují stávající plug-in hybridní variantu T8 Twin Engine.

Volvo XC90 - elektrifikace - celý vůz
Volvo XC90 - elektrifikace - označení

Při pohledu zvenku nabízí Volvo XC90 v novém provedení jen pár drobných změn ve svém cenami ověnčeném exteriéru. Mezi ty patří například nová kola, další barevné odstíny karoserie a inovovaná maska chladiče.

Interiér, který získal mnohá ocenění a mluví se o něm v superlativech, zůstává v podstatě stejný a asi největší změnou je možnost vybrat si při objednávání vozu z více rozdílných konfigurací sedadel.

Od naší standardní pětimístné varianty a sedmimístné rodinné verze až po zbrusu novou šestimístnou konfiguraci je Volvo XC90 dostupné s různým počtem sedadel, aby si každý mohl vybrat provedení, které nejlépe odpovídá jeho preferencím a životnímu stylu.

A aby byly možnosti individualizace ještě větší, jsou k dispozici také nové materiály interiéru včetně částečně vlněného čalounění.

Volvo XC90 2015, postavené na základě platformy vyvinuté přímo automobilkou Volvo Cars a vybavené jejími vlastními pohonným jednotkami a bezpečnostními technologiemi, před lety odstartovalo transformaci automobilky Volvo Cars. Prostřednictvím modelu XC90 představila automobilka novou tvář značky Volvo, jejímž charakteristickým znakem se staly světlomety ve tvaru Thorova kladiva, a také novou modulární platformu SPA.

Do Volva XC90 si našly cestu i technologie a inovace, s nimiž si švédská automobilka připsala světové prvenství v rozmezí let 2015 a 2019 při představování dalších modelů spadajících do řad 60 a 90.

Špička SUV řady automobilky Volvo je tedy ve výsledku mnohem vyspělejší než v době svého uvedení na trh, o čemž svědčí i fakt, že se po celém světě prodalo více než 320 000 kusů tohoto modelu.

Pokud jde o technologie aktivní bezpečnosti, Volvo XC90 nyní nabízí řidičům podporu řízení v rámci City Safety pro efektivní vyhýbací manévr před překážkou a informačního systému monitorujícího mrtvý úhel. Systém City Safety s funkcí automatického brzdění navíc i nadále zůstává jediným bezpečnostním systémem na trhu, který umí rozpoznat chodce, cyklisty i velká zvířata.

Volvo XC90 je také standardně dostupné se systémem ochrany před srážkou s protijedoucím vozidlem ve vedlejším pruhu, který byl poprvé představen v modelu XC60. Technologie varování před křížením cesty jiným vozidlem, jež je součástí systému monitorujícího mrtvý úhel, nyní zahrnuje i funkci automatického brzdění.

To vše dohromady společně s bezpečnostní klecí, která tvoří základ technologií pasivní bezpečnosti, činí z Volva XC90 jeden z nejbezpečnějších vozů na silnici, což současně potvrzuje neochvějný závazek společnosti Volvo Cars vyvíjet a vyrábět co nejbezpečnější auta.

Model XC90, který se stal prvním volvem nabízejícím integraci systému Apple CarPlay, je nyní kompatibilní také s rozhraním Android Auto. Infotainment systém Sensus v posledních letech prošel hned několika aktualizacemi, z nichž byly všechny dány do vínku také Volvu XC90. V regionech, kde je k dispozici, je v palubním systému Volva XC90 integrována i aplikace hudební streamovací služby Spotify.

Volvo XC90 - testovací jízda zdarma

« Zpět na novinky24.10.2019, zdroj: Volvo
Volvo XC90 - elektrifikace - označeníVolvo XC90 - elektrifikace - pohled z bokuVolvo XC90 - elektrifikace - pohled zepředuVolvo XC90 - elektrifikace - celý vůz
Newsletter