Rychlý kontakt
Federal Cars Liberec - Novinky z Volva

Aplikace Volvo On Call - buďte neustále ve spojení s Vaším Volvem!

Díky systému Volvo On Call už nebude Váš vůz pouze "dopravním prostředkem". Ale stane se z něj Váš osobní asistent! Aplikace Volvo On Call Vám zajistí kontrolu nad funkcemi Vašeho vozu a současně Vám zprostředkuje přístup k široké škále komfortních služeb.

 

Například: 

  • ohřeje kabinu vozu nebo ji ochladí na Vámi požadovanou teplotu
  • najde parkovací místo a dovede Vás k němu
  • zná ty nejlepší restaurace a ukáže Vám k nim cestu
  • přivolá Vám na pomoc silniční asistenční službu a řekne jí, kde jste
  • v případě dopravní nehody informuje záchrannou službu a udá Vaši polohu
  • bude Vás včas informovat o Vaší příští schůzce a poradí, jak se na místo setkání dostat co nejefektivněji

To ale ještě zdaleka není vše! 

Ovládání klimatizace

S funkcí dálkového ovládání klimatizace již nikdy nebudete v autě potřebovat kabát. S Volvo On Call si totiž můžete s předstihem zapnout nezávislé palivové topení. Takže budete nastupovat do příjemně vyhřáté kabiny. Navíc Vám v zimě odpadne nepříjemné škrábání zamrzlých oken! 

Celý proces nastartování a zahřátí vozu je velice jednoduchý! 

Stačí zvolit, jak dlouho má motor běžet, potvrdit otiskem prstu nebo zadat Vaše Volvo ID a heslo. Pak se vůz nastartuje. 

Nikam neodjede!

S vozem nastartovaným přes aplikaci, nelze nikam odjet. K tomu je třeba přítomnost klíče ve voze. 

Plug-in hybridní Volvo 

Pokud vlastníte tento typ Volva, pak můžete aktivovat vyhřívání nebo ochlazení interiéru, aniž byste museli startovat motor. Stačí využít funkci "Zapnutí klimatizace s předstihem". Jediné, co musíte nastavit - kdy chcete, aby byl vůz vyhřátý nebo ochlazený na požadovanou teplotu. Klimatizace se pak automaticky spustí ve správný čas. 

Volvo On Call - aplikace Volvo - co všechno umí?
Volvo - Volvo On Call - aplikace - co všechno umí?

Je auto zamčené? A kde parkuji?

Pokud zapomenete zamknout vůz, aplikace Vás na to upozorní a umožní Vám zamknout na dálku. Navíc můžete přes aplikaci Volvo On Call zkontrolovat stav dveří. Pokud budete chtít odemknout Volvo někomu, komu důvěřujete, i to zvládnete přes Volvo On Call. A pozor! To bez ohledu na to, kde ve světě se zrovna nacházíte!

Parkování..

Půjčili jste někomu Vaše Volvo a potřebujete vědět, kde je zaparkované? Není nic jednoduššího, než využít aplikaci Volvo On Call. Na integrované mapě Vám aplikace zobrazí místo, kde je Váš vůz zaparkován. Díky navigaci, kterou aplikace využívá, Vás může na místo dovést. Pokud bude třeba, můžete také přes aplikaci aktivovat světla a houkačku. Vůz na sebe tak upozorní a usnadní Vám hledání, například na velkém parkovišti. 

Neustále ve spojení

Abyste měli stálý přístup ke všem palubním aplikacím, můžete své Volvo vždycky připojit k internetu. A to prostřednictvím svého mobilního telefonu. Díky systému Volvo On Call bude ale internetové připojení silnější a spolehlivější. Umožní Vám totiž, vytvořit ve voze palubní WI-FI přístupový bod. K vytvoření stabilního internetového spojení Vám stačí modem, který je součástí systému Volvo On Call, a přídavná datová SIM karta od Vámi preferovaného mobilního operátora. 

Spolehlivý a silný signál

Váš vůz Vám díky střešní anténě Volvo On Call dokáže zprostředkovat silný 4G signál s konzistentním pokrytím. Takže Vám poskytne skutečně rychlý přístup k internetu. Na místech, kde by měl Váš telefon za jízdy problémy se zachycením signálu, funguje palubní systém Volva většinou mnohem lépe. 

Streaming na cestách

Silní signál znamená rychlé a spolehlivé streamování hudby a filmů. Síla signálu ovlivní kvalitu přehrávání - video se méně seká a předejdete tak případné ztrátě dat.

Šetření akumlutátorů přenosných zařízení

Jestliže se k internetu připojíte prostřednictvím palubního modemu Volvo On Call, nebudou se Vám zbytečně vybíjet akumulátory Vašich přenosných přístrojů, které tak budete mít k dispozici, až je budete skutečně potřebovat. 

Palubní WI-FI přístupový bod

Systém Volvo On Call promění Váš vůz ve WI-FI přístupový bod s kapacitou pro připojení až 8 přístrojů. Všichni členové posádky tedy mohou na svých vlastních přístrojích využívat palubní WI-FI signál. 

Volvo On Call - aplikace Volvo - co všechno umí?
Volvo On Call - aplikace Volvo - co všechno umí?

Sdílení vozu

Například Volvo XC40 můžete díky aplikaci Volvo On Call jednoduchým způsobem sdílet po určitou dobu s ostatními. A to bez ohledu na to, kde se nacházíte Vy a kde Váš vůz. Kdykoliv můžete k Vašemu vozu poskytnout okamžitý přístup svým přátelům, členům rodiny nebo třeba zaměstnanci autorizovaného servisu Volvo

Jak to funguje? 

Dotyční si vůz odemknou prostřednictvím digitálního klíče v mobilní aplikaci. Tím se aktivuje speciální klíč ve voze, který jim umožní vypůjčit si vůz na stanovenou dobu. Je to chytré, jednoduché a bezpečné. 

Případ nouze

Nikdo se do takové situace dostat nechce, ale když už se stane, je rozhodně fajn mít po ruce Vaši Volvo On Call aplikaci. V případě, že se ocitnete v nouzi, Vám Volvo On Call poskytne co nejefektivnější pomoc. A to 24 hodin denně 7 dní v týdnu a 365 dní v roce. Nouzová asistenční služba a silniční asistenční služba je součástí programu Volvo On Call. S odborně proškolenými operátory, kteří jsou Vám stále k dispozici, budete mít v případě nouze vždy pomoc na dosah. Nezáleží na tom, zda havarujete, nebo máte defekt pneumatiky. 

Jak to funguje? 

Díky GPS funkci systému Volvo On Call jsou operátoři servisního centra schopni přesně určit Vaši momentální polohu. Přestože nebudete vědět, kde se nacházíte, záchranná služba tuto informaci mít bude. 

SOS - Záchranná služba

V případě nouze stiskněte tlačítko SOS. To je pro trh v ČR propojené na jednotné evropské číslo tísňového volání 112. Po stisknutí budete okamžitě spojeni s operátorem Volvo On Call. Ten již bude vědět, kde se v ten moment nacházíte, a pošle Vám pomoc. Navíc s Vámi zůstane v kontaktu, dokud pomoc nedorazí. 

Silniční asistenční služba

Pro kontaktování asistenčního centra stačí stisknout tlačítko On Call ve Vašem voze nebo použít aplikaci ve Vašem chytrém telefonu. Operátor call centra zjistí Vaši polohu a pošle Vám pomoc. 

Upozornění na dopravní nehodu

Pokud se ve Vašem voze aktivují airbagy nebo přepínače bezpečnostních pásů, znamená to, že jste se svým vozem havarovali. Proto vůz automaticky upozorní operátora centra Volvo On Call. Ten Vám následně zavolá do vozu, aby zjistil, co se stalo. Pokud se mu s Vámi nepodaří navázat kontakt, automaticky do místa, kde se nacházíte, pošle rychlou záchrannou službu.

Volvo - On call
Volvo - ve spojení s vozem

Komfort a bezpečí v jednom

Volvo ví, kam potřebujete dojet

S funkcí odeslání polohy do vozu si můžete prostřednictvím mapového systému, který je součástí aplikace, naplánovat trasu. Třeba v pohodlí domova nebo kanceláře. Trasu pak jednoduše pošlete do palubního navigačního systému Sensus. Případně je také možné do Vašeho Volva odeslat cílovou destinaci a Volvo naplánuje trasu za Vás. 

Navíc!

Pokud poskytnete aplikaci přístup k Vašemu kalendáři a necháte ji odeslat informace o adrese cílového místa do navigačního systému ve voze, budete na plánovanou cestu upozorněni s 24 hodinovým předstihem. 

Přehled o dobíjecích stanicích

Pokud cestujete v plug-in hybridním Volvu, můžete si prostřednictvím aplikace Volvo On Call uložit až 8 dobíjecích stanic. Navíc můžete nastavit časování, aby se dobíjení zahájilo a ukončilo v určitou dobu. 

Poradí, kde zaparkovat

Využijte možnost jet rovnou na volné parkovací místo a již dále neztrácejte čas kroužením po městě a hledáním volného místa k zaparkování. Aplikace Volvo On Call Vám najde vhodné parkoviště. Pokud je placené prozradí i cenu za parkování. 

Přehled kdekoliv a kdykoliv

Aplikace Volvo On Call Vám poskytne podrobné informace o spotřebě paliva, ujeté vzdálenosti, dobách jízdy a místech, kde jste jezdili. Prostřednictvím deníku jízd můžete zaznamenávat své cesty a vytvořit si podrobný záznam až pro 100 dní ježdění, který následně můžete exportovat do formátu Microsfot Excel. Pokud vlastníte Volvo plug-in hybrid, získáte přehled o spotřebované a vygenerované elektrické energii. 

Budoucnost doručování

Služba "Doručení do vozu" promění kufr Vašeho Volva na doručovací místo. Se službou Doručení do vozu v první řadě šetříte cenný čas. 

Jak to funguje?

Zboží zakoupené online Vám kurýr doručí přímo do kufru Volva. To platí v případě, že nakoupíte produkty u společnosti, která službu "Doručení do vozu" podporuje. Online je možné si zakoupit a nechat doručit do vozu také potraviny a zboží každodenní potřeby.

Internetové obchody v ČR tuto možnost zatím neposkytují. A tak není služba v ČR dostupná. Je to pro nás zatím příslib lepší budoucnosti v nakupování. 

Volvo - doručení do vozu
Volvo Logo

Servisní centrum

Se systémem Volvo On Call na palubě se můžete spolehnout na okamžitě dostupné informace a osobní podporu. Stačí pouze stisknout tlačítko. Například: Projíždíte hustou městskou dopravou a hledáte pěknou kavárnu, restauraci nebo místo k zaparkování. V ten moment stačí stisknout tlačítko On Call. Palubní systém Vás okamžitě spojí s operátorem call centra Volvo On Call. Vy operátorovi sdělíte, co hledáte, a během několika vteřin už Vás bude navigační systém ve Volvu navádět na požadované místo. 

Může se také stát, že potřebujete zavolat někomu, na koho nemáte telefonní číslo. I v takovém případě stačí stisknout tlačítko On Call a operátor Vám ihned pošle požadovaný kontakt nebo Vás rovnou spojí. 

Informační služby jsou zatím k dispozici pouze v některých zemích. V ČR se spuštění služby teprve plánuje.

Jak získat Volvo On Call

Aplikaci si můžete vyzkoušet a dokonce k tomu nepotřebujete ani vlastnit vůz značky Volvo. Stačí si aplikaci zdarma stáhnout a vyzkoušet si její demo verzi. To má přístupnou většinu funkcí aplikace. 

App Store - Download Volvo On Call  Google store - google Play - Volvo On Call

S koupí nového vozu získáte v závislosti na konkrétním trhu 3 až 4leté předplatné, které si poté můžete za malý poplatek prodloužit. V rámci poplatku pak budete mít k dispozici všechny funkce. Ačkoliv je pro využívání silniční asistenční služby nutné zaplatit zvláštní předplatné, můžete využít její pomoc, i pokud ho nemáte. Můžete si ji totiž zaplatit samostatně. Podrobnější informace Vám předají naši prodejní poradci.

Kompatibilita

Abyste mohli používat aplikaci Volvo On Call, Váš vůz musí být vybaven továrně instalovaným systémem Volvo On Call, který je dostupný od modelového roku 2012.

Online brožura

Stáhněte si celou brožuru, která představuje aplikaci Volvo On Call

Některé funkce se mohou lišit. A to v závislosti na konkrétním modelu Vašeho Volva, pokrytí mobilního operátora, přístupu k internetu a nemusí být dostupné na všech trzích. 

« Zpět na novinky18.02.2019,
Volvo On Call - aplikace Volvo - co všechno umí?Volvo On Call - aplikace Volvo - co všechno umí?Volvo On Call - aplikace Volvo - co všechno umí?Volvo - Volvo On Call - aplikace - co všechno umí?Volvo - On callVolvo LogoVolvo - ve spojení s vozemVolvo - doručení do vozu
Newsletter