Rychlý kontakt
Federal Cars Liberec - Novinky z Volva

Ocenění pro Volvo XC40

Volvo XC40

Přehled vybraných ocenění vozu Volvo XC40 v oblastech bezpečnosti, technologií a designu

  • Anketa Auto roku
  • Magazín Turbo - SUV roku
  • Anketa Auto roku v Japonsku - Japonské auto roku 2018/2019
  • Udílení cen Auto roku v ČR - Vítěz v kategorii Benefit Plus
  • Společnost - Světové auto žen pro rok 2018
  • Design - Ocenění Red Dot 2018
  • Bezpečnost - Euro NCAP - 5 hvězdiček
  • Ženevský autosalon - Evropské auto roku 2018
  • Magazín What Car? - Auto roku
Volvo XC40 - ocenění pro modelovou řadu XC40
Volvo XC40 - ocenění pro modelovou řadu XC40

Anketa Auto roku - Nejlepší malé SUV roku 2019 v hlasování veřejnosti

Obliba modelů Volvo neklesá. Potvrdil to 25. ročník ankety Auto roku, v níž nejvíce hlasů veřejnosti v kategorii malých SUV získalo Volvo XC40. Po loňském úspěchu jeho většího sourozence, modelu XC60, který zvítězil mezi velkými SUV, jde o další ocenění kvalit vozů SUV značky Volvo.

V rámci 25. ročníku ankety Auto roku, pořádané Svazem dovozců automobilů, opět proběhlo vedle hlavních kategorií hodnocených odbornou porotou složenou z automobilových novinářů také hlasování veřejnosti. Ta v kategorii malých SUV zvolila nejlepším vozem Volvo XC40. Nejmladší a nejmenší z rodiny SUV značky Volvo tak přidává další triumf do své sbírky ocenění. Po titulu Evropské auto roku 2018, jejž si Volvo XC40 odvezlo z posledního ženevského autosalonu, zvolila porota devátého ročníku soutěže Women’s World Car of the Year (WWCOTY) tento model Světovým autem žen pro rok 2018.

V anketě Auto roku zvítězilo ve své kategorii s velkým náskokem díky 1 277 uděleným hlasům. Kompaktní SUV Volvo XC40 je sice ve své modelové řadě nejmenší, s většími sourozenci si však rozhodně nezadá. Jeho tvůrci vsadili na mladistvý elán a fantazii. Inspiraci čerpali v moderním produktovém designu, současných módních trendech a světě robotiky. Chytrý a překvapivě prostorný interiér ukrývá dvě desítky inovativně pojatých tradičních i zcela nových odkládacích prostorů. Bezpečnostní technologie a inteligentní funkce ovládání i konektivity jsou opět z rodu těch nejvyspělejších.

Navíc je XC40 k dispozici v pestré škále barev i materiálů, ze kterých lze vytvořit osobité kombinace.

Magazín Turbo - SUV roku

Volvo XC40 získalo ocenění SUV roku od portugalského Magazínu Turbo.

Anketa Auto roku v Japonsku - Japonské auto roku 2018/2019

Volvo XC40 zvítězilo v japonské anketě auto roku 2018/2019. Porota složená z 60 novinářů ocenila jak skandinávský design, tak vysokou kvalitu interiéru a bezpečnosti i pohodlnou jízdu.

Udílení cen Auto roku v ČR - Vítěz v kategorii Benefit Plus

Volvo XC40 zvítězilo v kategorii Benefit Plus v anketě Firemní auto roku 2018. Benefit Plus označuje kategorii, která oceňuje automobily určené pro střední či vyšší řídicí pozice.

Společnost - Světové auto žen pro rok 2018

Názor něžnější poloviny lidstva je jasný: Volvo XC40 je nejlepší auto roku 2018. Ve finále soutěže Women’s World Car of the Year za sebou nechalo silnou konkurenci od BMW, Jaguaru či Porsche.

V devátém ročníku soutěže Women’s World Car of the Year (WWCOTY) zasedla ryze ženská porota složená ze 34 uznávaných motoristických novinářek z 27 zemí, aby vybrala Světové auto žen pro rok 2018. Už v září členky poroty zahájily celoměsíční výběrový proces, jehož součástí byl nový hlasovací systém, který by měl odrážet měnící se tržní trendy a dostupnost vozidel.

První ročník soutěže Women’s World Car of the Year proběhl v roce 2009 a od té doby se každý rok soutěž o něco rozrůstá. V prosinci 2018 usedne v porotě již 36 novinářek z 28 zemí, přičemž se k nim v roce 2019, kdy se bude konat již 10. ročník soutěže, přidají další. Letos si kýžený titul odnáší Volvo XC40, když ve velmi těsném finálním hlasování porazilo model Jaguar E-Pace. Model XC40 již od svého odhalení v září 2017 svými úspěchy neustále dokazuje, že s ním automobilka Volvo nešlápla vedle. Mimo jiná ocenění získalo toto kompaktní SUV i titul Evropské auto roku 2018 udělovaný na ženevském autosalonu.

A čím toto městské SUV na členky poroty tak silně zapůsobilo?

Svým designem a rozměry je jako stvořený pro život ve městě, přitom díky skvělým jízdním vlastnostem si netrhne ostudu ani za jeho hranicemi. Na výběr je z několika úrovní výbavy, barev a jejich kombinací, což dává prostor pro skutečně osobitý projev vkusu. S úložnými prostory v interiéru si Volvo opravdu vyhrálo a objevilo dosud neobjevené možnosti, které ocení právě a především ženy. Bezpečnostní technologie a inteligentní funkce ovládání i konektivity jsou opět z rodu těch nejvyspělejších. A bez zajímavosti jistě není ani to, že při kompaktních rozměrech tohoto nejmenšího SUV značky se v kufru o velikosti 479 litrů a s výklopnou podlahou dá převézt mnohem víc než jen víkendový nákup.

Mimochodem, XC40 není prvním volvem, které v této prestižní specifické soutěži uspělo. V roce 2015 si prvenství odnesl jeho nejstarší bratr – Volvo XC90.

Volvo XC40 - ocenění pro modelovou řadu XC40

Design - Ocenění Red Dot 2018

Z pohledu designu se kompaktní SUV Volvo XC40 perfektně hodí k ostatním modelům značky, a co se technologií týče, tak i zde XC40 přesvědčuje celou řadu inovací.

Volvo XC40 - ocenění pro modelovou řadu XC40

Bezpečnost - Euro NCAP - 5 hvězdiček

Volvo XC40 dělá automobilce Volvo Cars jen čest. Posledním důkazem jsou jeho výsledky v testech Euro NCAP 2018, kde si vysloužilo pětihvězdičkové a nejvyšší hodnocení. To znamená, že se model XC40 jako jeden z nejbezpečnějších vozů na silnicích připojuje ke svým větším sourozencům z modelových řad 60 a 90.

Testování Euro NCAP 2018 bylo zatím vůbec nejnáročnější, protože byly kladeny mnohem vyšší nároky na bezpečnostní technologie s tím, že byly důkladně prověřovány systém detekce cyklistů s funkcí automatického brzdění a systémy udržující vůz v daném jízdním pruhu.

V celkovém hodnocení nové Volvo XC40 dosáhlo nejvyššího skóre ze všech vozů, které byly v podmínkách nového režimu testovány. „Nové Volvo XC40 je jedním z nejbezpečnějších vozů na trhu,“ uvedla Malin Ekholm, ředitelka centra bezpečnosti automobilky Volvo Cars Safety. „Vůz je standardně dodáván s nejširší sadou bezpečnostních technologií v segmentu malých SUV. Jedná se o technologie, které řidičům pomáhají rozpoznat nebezpečí kolize a předejít dopravní nehodě, zůstat bezpečně ve svém jízdním pruhu a omezit negativní následky neúmyslného sjetí z vozovky, které by jinak vedlo k vážným zraněním.

Všechny testované vozy Volvo, které jsou dnes v prodeji, dosáhly při testování v rámci Euro NCAP na pětihvězdičkové hodnocení. Volvo XC60 bylo v loňském roce dokonce korunováno nejlepším velkým offroadem a současně bylo při předávání prestižních cen Euro NCAP 2017 Best in Class vyhlášeno vozem s nejlepším celkovým hodnocením v roce 2017. Stejného ocenění se v roce 2015 dočkalo také Volvo XC90.

Volvo XC40 sklízí úspěchy i mimo oblast bezpečnosti! 

Například v březnu letošního roku bylo jmenováno Evropským autem roku 2018, čímž se stalo vůbec prvním Volvem, které uvedenou cenu získalo. Není proto divu, že se stalo jedním z nejprodávanějších modelů značky Volvo. Vzhledem k obrovskému zájmu o tento vůz společnost Volvo Cars v květnu oznámila, že rozšíří výrobu tohoto vozu v Evropě i v Číně, aby silnou poptávku uspokojila.

Ženevský autosalon - Evropské auto roku 2018

Těsně před začátkem Ženevského autosalonu ve Švýcarsku získalo malé SUV, nové Volvo XC40, titul Evropské auto roku 2018. Uvedené prestižní ocenění vyhrála prémiová automobilka Volvo Cars vůbec poprvé.

Vítězství našeho nového Volva XC40 v této soutěži bylo perfektně načasováno,“ prohlásil prezident a generální ředitel společnosti Volvo Cars Håkan Samuelsson. „Automobilka Volvo nyní vůbec poprvé nabízí v rámci svého globálního portfolia tři SUV modely. Volvo XC40 silně přispěje k dalšímu růstu společnosti a současně nám prorazí cestu do nového rychle se rozrůstajícího segmentu malých SUV.

Úspěch nového Volva XC40 znamená, že se všechny nové SUV modely značky Volvo určené pro globální trh dočkaly titulu Auto roku udělovaného v Evropě nebo v Severní Americe. Další dvě SUV, velké Volvo XC90 a středně velké Volvo XC60, byla během předchozích dvou let jmenována Severoamerickým užitkovým vozem roku.

Cena Evropské auto roku 2018 následovala po dalších oceněních, která si nové Volvo XC40 v nedávné době vysloužilo, a to včetně titulu Auto roku udělovaného předním britským motoristickým magazínem What Car?.

Volvo XC40 nastavuje ve svém segmentu nový standard v oblasti designu, konektivity a bezpečnostních technologií. První objednávky přijaté napříč celou Evropou a v USA již přesáhly počet 20 000, což jasně odkazuje, že se z hlediska zákazníků jedná o velmi atraktivní kombinaci. Již brzy bude model XC40 představen také pro Čínu, která je největším automobilovým trhem na světě a kde automobilka Volvo očekává stejně silný zájem.

Volvo XC40 je prvním modelem postaveným na nové kompaktní modulární platformě CMA automobilky Volvo Cars, která se stane základem pro všechny další modely řady 40 včetně plně elektrických vozů. Vyvinutí platformy CMA ve spolupráci s automobilkou Geely přineslo švédské automobilce v rámci tohoto segmentu potřebnou ekonomickou úsporu. Model XC40 je současně prvním volvem, které nabízí funkci sdílení vozu (v ČR bude zatím dostupná jen pro nové Volvo XC40 MY19). Tu lze využívat díky technologii digitálního klíče automobilky Volvo a online platformě Volvo On Call. Majitel vozu Volvo díky tomu může svůj vůz jednoduše sdílet s přáteli a rodinnými příslušníky, aniž by jim musel fyzicky předávat klíč.

Další novinkou, která bude zavedena společně s Volvem XC40, bude nový program předplacených služeb Care by Volvo (v ČR bude dostupný později), na jehož základě si zákazníci mohou vůz pořídit namísto klasického zakoupení prostřednictvím měsíčního paušálu. Díky programu Care by Volvo bude vlastnictví vozu stejně transparentní, jednoduché a bezproblémové jako vlastnictví mobilního telefonu. Nabídka bezpečnostních systémů a funkcí na podporu řidiče zahrnuje u Volva XC40 asistent pro jízdu v kolonách a semiautonomní řízení Pilot Assist II, poslední generaci systému City Safety, systém ochrany proti neúmyslnému sjetí z vozovky, systém preventivní ochrany v případě nechtěného opuštění vozovky, systém varování před křížením cesty jiným vozidlem s funkcí automatického brzdění plnou brzdnou silou a kameru s výhledem do 360°, která řidiči pomůže při manévrování ve stísněném prostoru.

Mimoto nabízí nové Volvo XC40 důmyslně řešený design interiéru, který zahrnuje velmi praktická úložná místa ve dveřích a pod sedadly, speciální přihrádku na mobilní telefon, který se zde může indukčně nabíjet, výklopný háček na malou tašku a vyjímatelný koš na odpadky integrovaný ve středovém tunelu.

V roce 2017 automobilka Volvo Cars zveřejnila svůj závazek k elektrifikaci všech vozů Volvo uvedených na trh od roku 2019. Vzhledem k tomu, že se společnost Volvo Cars chystá zaujmout vedoucí pozici v oblasti elektrifikace, bude nové Volvo XC40 později k dispozici také s hybridním a čistě elektrickým pohonným agregátem. „Máme jasnou strategii s ohledem na náš budoucí růst, a proto jsme se zavázali stát se lídrem v oblasti automobilové bezpečnosti, online služeb a elektrifikace,“ uvedl Håkan Samuelsson. „Volvo XC40 je věrným odrazem našeho závazku a na základě reakcí našich zákazníků a poroty COTY dnes můžeme říci, že jsme na správné cestě.

Volvo XC40 - ocenění pro modelovou řadu XC40

Magazín What Car? - Auto roku

Nové Volvo XC40 v nedávné době získalo titul Auto roku udělovaného předním britským motoristickým magazínem What Car?

Volvo XC40 - zajistěte si testovací jízdu

« Zpět na novinky22.05.2019,
Volvo XC40 - ocenění pro modelovou řadu XC40Volvo XC40 - ocenění pro modelovou řadu XC40Volvo XC40 - ocenění pro modelovou řadu XC40Volvo XC40 - ocenění pro modelovou řadu XC40Volvo XC40 - ocenění pro modelovou řadu XC40Volvo XC40 - ocenění pro modelovou řadu XC40Volvo XC40 - ocenění pro modelovou řadu XC40Volvo XC40 - ocenění pro modelovou řadu XC40Volvo XC40 - ocenění pro modelovou řadu XC40
Newsletter