Rychlý kontakt
Federal Cars Liberec - Novinky z Volva

Ocenění pro Volvo V60

Volvo V60 ClassicVolvo V60 CCVolvo V60

Přehled vybraných ocenění vozu Volvo V60 v oblastech bezpečnosti, technologií a designu

  • Magazín Frontline v Portugalsku - Kombi roku 2018
  • Euro NCAP - Nejvyšší hodnocení
Volvo V60 - zajímá vás více o tomto modelu? - Jaká ocenění vůz získal?
Volvo V60 - zajímá vás více o tomto modelu? - Jaká ocenění vůz získal?

Magazín Frontline v Portugalsku - Kombi roku 2018

Volvo V60 získalo ocenění Kombi roku 2018 v rámci udílení cen Magazínu Frontline v Portugalsku.

Euro NCAP - Nejvyšší hodnocení

Nové kombi Volvo V60 si v testech bezpečnosti Euro NCAP 2018 vysloužilo maximální hodnocení pěti hvězd. Tím pokračují v úspěšné pětihvězdičkové linii modelů Volvo.

Uvedené výsledky jen dokazují, že si automobilka Volvo Cars svou reputaci výrobce jedněch z nejbezpečnějších vozů na silnici rozhodně zasluhuje. Všechny modely Volvo, od kompaktního hatchbacku V40 až po velké SUV XC90, které jsou v současné době v prodeji, jsou vybaveny bezpečnostními technologiemi, za které byly v testech Euro NCAP oceněny pěti hvězdičkami.

Režim testování Euro NCAP pro rok 2018 byl dosud tím nejnáročnějším, přičemž byly kladeny mnohem vyšší nároky na bezpečnostní technologie s tím, že byly důkladně prověřovány systém detekce cyklistů s funkcí automatického brzdění a nouzové systémy udržující vůz v daném jízdním pruhu. Volva V60 a S60 vyšla z nového režimu testování jako jedna z nejbezpečnějších vozidel.Výsledky testování dokazují, že společnost Volvo Cars i nadále zůstává průmyslovým lídrem v oblasti bezpečnosti a neustále tlačí vývoj směrem k novým a stále vyspělejším technologiím,“ komentuje výsledky Malin Ekholm, ředitelka centra pro bezpečnost ve společnosti Volvo Cars. „Bez ohledu na to, jaké  Volvo si vyberete, se vždy můžete spolehnout na to, že vy i vaši blízcí budete cestovat v jednom z nejbezpečnějších vozů na trhu.

Modely S60 a V60 jsou postaveny na modulární platformě SPA z dílny automobilky Volvo a sdílejí bezpečnostní technologie se svým větším sourozencem Volvem XC60 a s modely nejvyšší devadesátkové řady Volvo.

Standardní součástí všech vozů Volvo je soubor aktivních bezpečnostních technologií s funkcí automatického brzdění, který je znám pod názvem City Safety. U modelů Volvo S60 a V60 začal systém City Safety jako první na světě využívat funkci automatického brzdění také ke zmírnění srážky s protijedoucím vozidlem. Systém City Safety zůstává i nadále jediným bezpečnostním systémem na trhu, který pomáhá rozpoznat chodce, cyklisty i velká zvířata.

Volvo V60, které bylo představeno veřejnosti začátkem roku 2018 ve svém přirozeném prostředí, tedy na příjezdové cestě k rodinnému domku ve Stockholmu, poukazuje na jedinečnou tradici automobilky Volvo Cars ve výrobě rodinných kombíků, přičemž současně splňuje rozmanité potřeby moderního rodinného života, do jehož reality dokonale zapadá.

Letos v létě společnost Volvo Cars představila také novou generaci sportovního sedanu S60. Dynamické Volvo S60 je prvním vozem značky, který nebude k dispozici s naftovými motorizacemi, což jen potvrzuje vážnost mínění závazku k elektrifikaci a budoucnosti bez tradičních spalovacích agregátů. Ten švédská automobilka přijala ve svém průmyslovém odvětví jako jedna z prvních.

Zároveň se jedná o první volvo, které se bude vyrábět ve Spojených státech amerických ve vůbec první továrně na americkém kontinentu, která sídlí poblíž Charlestonu v Jižní Karolíně.

Volvo V60 - zajímá vás více o tomto modelu? - Jaká ocenění vůz získal?

Volvo V60 - chcete vědět víc o tomto modelu?

« Zpět na novinky27.05.2019,
Volvo V60 - zajímá vás více o tomto modelu? - Jaká ocenění vůz získal?Volvo V60 - zajímá vás více o tomto modelu? - Jaká ocenění vůz získal?Volvo V60 - zajímá vás více o tomto modelu? - Jaká ocenění vůz získal?
Newsletter