Rychlý kontakt
Jak na optimální nabíjení vašeho vozu VOLVO

Jak na optimální nabíjení vašeho vozu VOLVO

Pokud máte plně elektrický nebo plug-in hybridní vůz VOLVO, určitě jste se již setkali s termíny AC a DC nabíjením. Nejedná se v tomto případě o skvělou rockovou kapelu, ale o nabíjení střídavým (AC) nebo stejnosměrným (DC) proudem.

Téměř celá naše modelová řada je již elektrifikovaná - může jezdit zcela novým čistě elektrickým EX90 či zvenku malým a uvnitř překvapivým EX30, ale stejně tak můžete sáhnout po našich plug-in hybridech jako např. XC60, XC90 nebo V90.

Na nové elektromobily navíc můžete získat dotaci 200.000 jako podnikatel. Rádi Vám s ní pomůžeme.

 

   

Nabíjení AC (střídavým proudem)

AC nabíjení představuje nejběžnější způsob nabíjení elektromobilů v domácích podmínkách. Vzhledem k tomu, že během nabíjení střídavým proudem je třeba převádět střídavý elektrický proud na stejnosměrný, nabíjení vozu bude trvat déle než při nabíjení stejnosměrným proudem.

  • AC nabíječky nebo nástěnné nabíjecí stanice jsou téměř výhradně nabízeny pro soukromé využívání zákazníky, kteří žijí v rodinném domku.
  • Cenově výhodné: domácí instalace nástěnné nabíjecí stanice nemusí být drahá ani složitá. Montáž však musí provést certifikovaný elektrikář.
  • Chytré funkce: většina nástěnných nabíjecích stanic, včetně nástěnné nabíjecí stanice Volvo, je vybavena chytrými funkcemi, které umožňují naplánovat nabíjení vozu prostřednictvím mobilního telefonu.

Pomocí nástěnné nabíjecí stanice Volvo můžete svůj plně elektrický nebo plug-in hybridní vůz snadno nabíjet doma. Její nabíjecí výkon až 22 kW z ní činí investici do budoucnosti. Je dokonce připravena na obousměrné nabíjení, což otevírá možnosti připojení plně elektrického vozu k vašemu domu

Nabíjení DC (stejnosměrným proudem)

  • Rychlé nabíjení - nabíjení stejnosměrným proudem nabízí mnohem rychlejší nabíjení než nabíjení střídavým proudem, takže je skvělou volbou, když potřebujete dobít baterii vozu na cestách.
  • Rostoucí počet nabíjecích stanic: počet nabíjecích stanic se v posledních letech výrazně zvýšil a jejich síť se nadále rozrůstá s tím, jak na silnice vyjíždí stále více plně elektrických vozů.

Nabíjení vozu na nabíjecí stanici se stejnosměrným proudem je rychlejší, ale často dražší než nabíjení střídavým proudem na veřejné stanici nebo doma. Nabíjecí stanice stejnosměrným proudem převádějí střídavý proud na stejnosměrný přímo v nabíjecí stanici, což umožňuje proudění stejnosměrného proudu přímo do baterie vozu. Výsledkem je výrazně rychlejší nabíjení a některé nabíjecí stanice mohou poskytovat výkon až 350 kW, což může vést k radikálnímu zkrácení doby nabíjení.

Kde dobíjet?

Veřejné nabíjecí stanice snadno najdete ve Volvo Cars aplikaci nebo přímo na centrálním displeji. Vyberte si, kde chcete vůz nabíjet, a dojeďte tam podle navigace. Přečtěte si více o nabíjení elektrického vozu , ať už doma, nebo na cestách.

Pokud máte elektromobil a bydlíte v domě, doporučujeme vám nechat si instalovat nástěnnou nabíjecí stanici. Je cenově výhodná a umožňuje nabíjet vůz, kdy se vám to hodí. Můžete své auto nabíjet v klidu přes noc, protože ceny elektřiny jsou v této době často nejnižší.

Zajímá-li vás více elektromobilita v podání VOLVO, neváhejte a domluvte si zkušební jízdu nebo jen schůzku s našimi prodejci.

 

Objednejte se na zkušební jízdu - rádi Vám poradíme s dotací, předvedeme ovládání a nabíjení, sami si vyzkoušíte, jaké to je řídit elektromobil Volvo

 

 
Jaroslav Barvinský Daniela Kloudová

prodejní poradce - nové vozy

jbarvinsky@federalcars.cz

+420 488 577 312

prodejní poradce - nové vozy

dkloudova@federalcars.cz

+420 488 577 313

 

 
Newsletter